Pokaż ze źródeł:
Czwartek [23.10.2014, 17:34] FT: apel 14 krajów UE do Junckera w sprawie umowy handlowej UE-USA

Czternaście krajów UE stanowczo wezwało przyszłego szefa KE Jean-Claude'a Junckera, by jego Komisja nie wyłączała z umowy handlowej UE-USA kontrowersyjnej części dotyczącej rozwiązywania sporów na linii inwestor-państwo (ang. ISDS) - pisze "Financial Times". »

Czwartek [23.10.2014, 17:33] Merkel za respektowaniem reguł budżetowych UE

Angela Merkel uważa, że należy respektować budżetowe reguły Unii Europejskiej. Kanclerz Niemiec przekonuje, że konsolidacja idzie ręka w rękę z wzrostem gospodarczym, informuje Reuters na swojej stronie internetowej. »

Czwartek [23.10.2014, 17:22] Europa pozytywnie zaskakuje

Dzisiejsza sesja przebiegać miała pod dyktando publikacji wstępnych wskaźników PMI. Z założenia najważniejsze miały być doniesienia z Europy, gdyż ostatnio najwięcej niepokojów dotyczyło tego regionu globu. Okazało się, że choć same publikacje były mieszane, to ich ogólny wydźwięk był pozytywny. »

Czwartek [23.10.2014, 17:19] Marsz białych kołnierzyków

Tysiące przedsiębiorców i menedżerów, zwolenników Aecio Nevesa, kandydata na prezydenta Brazylii walczącego o fotel z obecnie urzędującą prezydent Dilmą Rousseff wyległy na ekskluzywną aleję Farna Lima w Sao Paulo w środową noc. »

Czwartek [23.10.2014, 16:20] FOR krytykuje łupkowe prawo

Wprowadzone niedawno zmiany do prawa geologicznego i górniczego zniechęcają, zamiast zachęcać firmy do inwestycji. W ocenie FOR czasami są nieżyciowe, a często absurdalne. »

Czwartek [23.10.2014, 16:10] Karpiński: w kolejnych latach Polska w czołówce wzrostu PKB w Europie

W ostatnich sześciu latach polska gospodarka rozwijała się w tempie 3,1 proc. i w następnych latach też będziemy pod tym względem w europejskiej czołówce - powiedział minister skarbu Włodzimierz Karpiński podczas konferencji Warsaw Capital Market Summit 2014. »

Środa [31.12.2014, 16:10] Bezpośrednia likwidacja szkód będzie testem dla branży ubezpieczeniowej

Zasady współpracy przy wdrażaniu bezpośredniej likwidacji szkód muszą być identyczne dla wszystkich, Franz Fuchs, prezes VIG Polska. »

Środa [31.12.2014, 16:08] Nie będzie jednej sieci LTE dla wszystkich operatorów

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił ostateczne warunki aukcji częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz. Cena pasma pod LTE zaczyna się od 1,6 mld zł. »

Środa [31.12.2014, 16:07] Bankructwa dużych firm są rzadsze niż przed rokiem

Liczba bankructw rośnie wolniej niż przed rokiem, ale nasilają się problemy firm średniej wielkości. »

Czwartek [23.10.2014, 18:30] MS: założenia przepisów o pracownikach sądów wkrótce do konsultacji

"Liczymy na to, że problem tych zmian w przepisach uda się pozytywnie załatwić jeszcze w tej kadencji" - powiedział wiceminister sprawiedliwości Wojciech Hajduk. Zastrzegł, że "nie ma zbyt wiele czasu, zaś szybkość procesu legislacyjnego jest uzależniona od wielu czynników". "Jest jednak nadzieja na to, że przepisy zostaną uchwalone" - ocenił. »

Czwartek [23.10.2014, 18:22] Jak zrobić biznes na Wszystkich Świętych. Sprzątanie grobów, wirtualny cmentarz i relacja na skypie

Sprzątanie grobu, ustawienie kwiatów i zapalenie zniczy to już standard. Teraz za pośrednictwem Skype'a możemy obejrzeć relację na żywo z grobu albo w wersji dla leniwych za pośrednictwem wirtualnej nekropolii zapalić wirtualną świecę. »

Czwartek [23.10.2014, 18:00] PiS: Domagamy się aby Donald Tusk zabrał głos ws. propozycji rozbioru Ukrainy

PiS domaga się głosu Donalda Tuska w sprawie rzekomej propozycji prezydenta Rosji na temat rozbioru Ukrainy. Posłów nie zadowalają wyjaśnienia Radosława Sikorskiego w tej sprawie. Według PO sprawa jest zamknięta i były premier nie ma nic do tłumaczenia. »

Poniedziałek [20.10.2014, 06:59] Najlepsza piwnica

Kabaretowa Scena Trójki ma dziesięć lat. Setny spektakl we wtorek - pisze Jacek Cieślak. »

Środa [15.10.2014, 17:34] Odlotowa Björk

Fascynujący koncert islandzkiej wokalistki od piątku w kinach - pisze Jacek Cieślak. »

Wtorek [14.10.2014, 14:17] Putin nie chce polskich jabłek, nawet z Białorusi

Moskwa ograniczyła import „produkcji roślinnej” z Białorusi. Kraj ten prowadził reeksport do Rosji towarów z krajów objętych rosyjskim embargiem. Na białoruskim rynku sprzedawano m.in. „zakazane polskie jabłka”. »

Kategoria tematyczna: Motoryzacja

« Poprzedni wątek | Następny wątek »
belkot Wątek założony przez: belkot 08.01.11, 21:57
Tagi: 159 zgłoś

Alfa Romeo 159. Awaryjność

Na temat zawieszenia (i awaryjności) Alf krąży wiele złych opinii. Słyszałem jednak, że 159 jest o wiele mniej awaryjna. Czy to prawda? Co z 159 na polskich drogach?

Najlepsza wypowiedź:

Black 156
10.01.11, 15:49
90%  10%
(79 - 9)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Jak się dba tak się ma... Alfa 156 1,9JTD jeżdżę 2 lata (zrobione ok 60tys a na liczniku prawie 300tys) i wymieniam to co trzeba na bieżąco po prostu co się zużyje nie zepsuje. Olej co 10-11tys pełny syntetyk, filtry, klocki, płyny... wszystko zależy od właściciela i to czy jest awaryjne czy nie wiedzą najlepiej właściciele, którzy jak już raz wsiedli do Alfy to chyba już nie wysiądą... a inni niech nie piszą bzdur... Pozdrawiam
Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych

Pozostałe wypowiedzi

Gość
[09.01.11, 13:40]
56%  44%
(5 - 4)
Gość
Tak to prawda, jest mniej awaryjna. Również te opinie o awaryjności AR są często przesadzone. Zawieszenie jest wielowahaczowe, sypie się jak w każdym tego typu aucie. Z resztą w jakim samochodzie jeżdżącym na polskich drogach się nie psuje? Jeżeli coś ci to mówi to w 159 psuje się rzadziej niż w 156/147. Alfy mają niezle diesle. Benzynowe jts tez nie są złe, ale trochę pija paliwa.
Gość
[09.01.11, 23:17]
64%  36%
(7 - 4)
Gość
i co warto dodać mogą wszelkie plastiki w kabinie Ci nieco przeszkadzać.
Gość
[10.01.11, 01:26]
86%  14%
(6 - 1)
Gość
Ja zamierzam kupić Alfę Mito, ponieważ tak, jak 159 sprawuje się nie źle, a nawet rewelacyjnie. 159 ma problem z wahaczami. Podobno są zbyt miękkie, a Alfa jest nisko zawieszona. Też polecam diesla. Pracuje na poziomie Audi.
Gość
[10.01.11, 08:15]
89%  11%
(16 - 2)
Gość
alfa 156 sportwagon najlepsze i najpiekniejsze kombi polecam
Gość
[10.01.11, 15:12]
94%  6%
(15 - 1)
Gość
Użytkuję Alfę 159 1.9 jtd. Przejechałem póki co 98tyś. km. i jestem z tego auta bardzo zadowolony. Daje dużo przyjemności z jady a jak narazie wszystkie krążące złe opinie o tym aucie okazują sie mitem. Wcześniej użytkowałem ( do 150 tyś. km.) VW Borę 1.9 TDI. Również byłem zadowolony. Oprócz tego że Alfa daje dużo więcej przyjemności z jazdy oraz że "cieszy oko" za każym razem gdy na nią patrzeę pod względem awaryjności nie widzę żadnej różnicy pomiędzy tymi samochodami.
Pozdrawiam Wszystkich.
Black 156
[10.01.11, 15:49]
90%  10%
(79 - 9)
Black 156
Jak się dba tak się ma... Alfa 156 1,9JTD jeżdżę 2 lata (zrobione ok 60tys a na liczniku prawie 300tys) i wymieniam to co trzeba na bieżąco po prostu co się zużyje nie zepsuje. Olej co 10-11tys pełny syntetyk, filtry, klocki, płyny... wszystko zależy od właściciela i to czy jest awaryjne czy nie wiedzą najlepiej właściciele, którzy jak już raz wsiedli do Alfy to chyba już nie wysiądą... a inni niech nie piszą bzdur... Pozdrawiam
Załączniki:
1.jpg
Gość
[10.01.11, 17:16]
100%  0%
(11 - 0)
Gość
Całkowicie potwierdzam większość wcześniejszych opinii o Alfach Romeo.Nie są to samochody bardziej awaryjne od innych.Jeżdziłem kolejno 155 ,156,166,GT a teraz 159 - więc mam o tym pewne pojęcie.Tak naprawdę Alfa Romeo to kolebka motoryzacji i auta tej marki różnią się od innych tym , że są nie tylko ładne na zewnątrz ale są też piękne w środku.Trudno porównywać je z Audi , VW , BMW , Oplami czy nawet Toyotami które są po prostu nudne w środku.Opinie o awaryjności biorą się z braku serwisów ( nawet te autoryzowane nie mają pełnej wiedzy ) a także zaawansowanej myśli technicznej niespotykanej w innych autach ( np. TwinSpark , Q2 , Q4 itp.). 159 zwłaszcza w wersji SW jest pięknym i naprawdę niezawodnym samochodem a silniki JTDM są rewelacyjne zarówno pod względem zużycia paliwa jak i właściwości jezdnych . Następnym samochodem jaki kupię będzie na pewno Alfa.
Gość
[10.01.11, 19:07]
100%  0%
(6 - 0)
Gość
nalezy dodac ze wtrysk coman relly czy jak to sie pisze to tez woloska mysl techniczna chyba z 93 roku :) gdzie vw wprowadzil to niedawno:) hehehe
Gość
[10.01.11, 19:30]
100%  0%
(7 - 0)
Gość
Ja też śmigam AR 156 i jedno moge powiedzeć napewno nigdy nie prowadzałem wygodniejszego,lepiej wyciszonego i tak dobrze prowadzącego się samochodu...jeśli ktoś ma okazje niech przesiądzie się z np golfa IV do AR 156 i przejedzie się kawałek...bajka VW ustępuje pod każdym względem ale to sie zrozumiem dopiero po jeździe..nawet nie ruszając z miejsca alfa swoim wykończeniem wnętrza zniewala..a reszta marek raczej nuda...Co do awaryjności tej marki jest to auto takie jak każde firma sprzedaje modele są chętni norma o ile się dba a nie uciera do póki nie stanie na drodze...alfa to auto z duszą..pewnie każdy kto taką posiada to przyzna.
Gość
[10.01.11, 20:15]
100%  0%
(4 - 0)
Gość
Wg mnie włoskie auta są dość dobre. Znam Fiata i wiem, że jest trwały i solidny. Mają duże doświadczenie w produkcji i robią dobrze a szczególnie z silnikami turbo diesel. Napewno tak samo jest z Alfą. Nie miałem zaufania do samochodów francuskich. Może ostatnio u nich też się zmieniło na korzyść, bo kiedyś były w nich stosowane nietrwałe materiały obliczone na ileś kilometrów, a to błąd nie trzeba liczyć ile coś wytrzyma trzeba tak robić, żeby nigdy nie popsuło się lub wytrzymało możliwie najdłużej i w najgorszych warunkach i to maksymalnie ile tylko się da. Tak trzeba robić - jeśli chcemy zdobywać klientów. Sadzę, że może to być pozytwną nauczką dla producentów, a szczególnie francuskich. Mam dobrą opinię o samochodach koreańskich idą z dużym postępem i sami tego dokonują. Dbają o wytrzymałość podzespołów szczególnie w samochodach Kia.
Janusz
[10.01.11, 20:21]
100%  0%
(2 - 0)
Janusz
Co do awaryjnośći Alfy, jeśli się ktoś wypowiada niekorzystnie o tym samochodzie to jest to najlepszym przykładem że nie ma o tej marce jak i pewnie o wielu innych zielonego pojęcie. Wystarczy pozaglądać pod maski wielu samochodów a na podzespołach w VW, AUDI itp. możemy zobaczyć napis np. MAGNETI MARELLI
to samo się tyczy włoskich czy francuskich samochodów. Tam możemy zobaczyć napis np. BOSCH czy SIEMENS.
Nie ma już ZŁYCH i samochodów. Bez różnicy czy jest to KIA, RENAULT, VW czy też FIAT. Ich awaryjność jest na podobnym poziomie. Wszystko zależy od użytkownika!
Przekonałem się o tym na własnej skórze. Użytkuję prywatnie Citroena C3. Mam służbowego Fiata Pandę (przebieg prawie 200 tyś.km.). Szwagier jeżdzi Alfa 156. Mam rownież wielu bliskich znajomych którzy użytkują VW zarówno te starsze jak i nowsze modele.
MARKA pojazdy przestaje mieć znaczenie. Sam teraz przy wyborze następnego pojazdu będe kierował sie jego urodą i zastanawiam się właśnie nad ALFĄ 147.
Pozdrawiam.
Fezior
[10.01.11, 21:04]
0%  100%
(0 - 11)
Fezior
Bzdura totalna. Włoskie samochody należą do najgorszych w Europie. Jaka jest tolerancja wyrobów "typu auta" przez mieszkańców? Włoskich przez Włochów (5%)!!! ale już Niemieckich przez Niemców - 40%!!!. Już to świadczy o tym, że sami Włosi mają pojęcie, że produkują złom. Żadnej Alfy ponad 10 letniej nie spotkasz na ulicach Polski. Te wszystkie piękne samochody rozpadły się na części. Było ich pełno. Teraz nie ma praktycznie wcale. Stoją na szrotach!!
Gość
[10.01.11, 21:08]
0%  100%
(0 - 11)
Gość
Tak to prawda fezior. Włoskie Alfa Romeo to najbardziej awaryjne samochody produkowane na całym świecie. Fakt są wygodne. W środku pięknie i wygodnie, po prostu - kanapa. Ale co z tego. Jak się kupuje samochód, który ma się nie psuć to bierze się coś z grupy Volkswagen'a i tyle. Bez dwóch zdań.
Gość
[10.01.11, 21:52]
44%  56%
(4 - 5)
Gość
Taak, tylko wieśwagen. Pozdtawiamy chłopaków w gnojochodach
Gość
[11.01.11, 00:16]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
[cytat] [autor] Gość [/autor] alfa 156 sportwagon najlepsze i najpiekniejsze kombi polecam [/cytat]
--kolego"mechaniku"a ja tobie polecam calkiem kulturalnie statystyki lub rankingi bezawaryjnosci samochodow.Fakt-na czele japonczyki.Tylko to sie zgadza.Z korea-kolego...no poczytaj,poczytaj i sie nie chwal ze jak jestes mechanikiem to wiesz ktore sie nie psuja.No chyba ze przez "twoj"warsztat przewijaja sie auta z calej europy.....
Gość
[11.01.11, 00:19]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] Black 156 [/autor] Jak się dba tak się ma... Alfa 156 1,9JTD jeżdżę 2 lata (zrobione ok 60tys a na liczniku prawie 300tys) i wymieniam to co trzeba na bieżąco po prostu co się zużyje nie zepsuje. Olej co 10-11tys pełny syntetyk, filtry, klocki, płyny... wszystko zależy od właściciela i to czy jest awaryjne czy nie wiedzą najlepiej właściciele, którzy jak już raz wsiedli do Alfy to chyba już nie wysiądą... a inni niech nie piszą bzdur... Pozdrawiam [/cytat]
---ja tez pozdrawiam.I jeszcze pozdrawiam.No i pozdrawiam.Podoba mi sie to znow pozdrawiam.Moze jeszcze raz-pozdrawiam.No i moze jeszcze-pozdrawiam.
Gość
[11.01.11, 00:23]
50%  50%
(1 - 1)
Gość
...Ty także nie masz pojęcia o samochodach bo między autami produkowanymi 20 lat temu jest przepaść. Żadne auto wyprodukowane po 2001 roku nie dorówna trwałością materiałom użytym do produkcji aut przed 2001 i nie ważne czy to będzie Audi czy Alfa. Jestem mechanikiem od 15 lat i mogę z czystym sumieniem stwierdzić że awaryjność Alfy i Audi stoi na podobnym poziomie(wszystko zależy od danego modelu silnika, zawieszenie sypie się tak samo-alfa jednak jest wygodniejsza i bardziej komfortowa). O auto trzeb dbać a narzekają ci co kupią badziew a później płaczą ze koszty napraw przekraczają wartość auta. Co do moich spostrzeżeń to najmniej psują się auta japońskie i koreańskie. Dużo też zależy od rocznika auta, modelu silnika i nadwozia.nie kupować na pałę bo auto mi się podoba i jest tanie albo to "okazja". I jeszcze jedno: jakby awaryjność aut typu: Alfy, Forda, aut francuskich była naprawdę taka duża to nikt by ich nie kupował i koncerny by upadły a cena jest na takim samym poziomie jak u konkurencji i klienteli na nie nie brakuj
---to do ciebie mialo byc:--kolego"mechaniku"a ja tobie polecam calkiem kulturalnie statystyki lub rankingi bezawaryjnosci samochodow.Fakt-na czele japonczyki.Tylko to sie zgadza.Z korea-kolego...no poczytaj,poczytaj i sie nie chwal ze jak jestes mechanikiem to wiesz ktore sie nie psuja.No chyba ze przez "twoj"warsztat przewijaja sie auta z calej europy a ty skrzetnie zapisujesz kazde naprawiane.....
Gość
[11.01.11, 00:40]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
wloskie auta są najpiekniejsze i najszybsze na świecie. wzszystko co włoskie , jest naj.
Gość
[11.01.11, 02:32]
0%  100%
(0 - 2)
Gość
Zgadzam się auta produkowane 20 lat temu były bardziej wytrzymałe niż obecne auta , nawet mercedes kiedyś był niezniszczalny , a teraz niektóre się psują w ciągu roku i to te najdroższe , a co dopiero te tanie . Ale fakt faktem włoskie auta zawszę były złomami już nie mówiąc o słabym wyposażeniu i tandecie .
Gość
[11.01.11, 02:32]
0%  100%
(0 - 1)
Gość
Aleee

Dodaj wypowiedź

Zaloguj się! »
Pozostało 1500 znaków.
  • Przeglądaj

Możesz dodać kilka zdjęć naraz.
    Dozwolone są tylko pliki: JPG, PNG lub GIF.
    Maksymalny rozmiar przesłanego pliku to 20 MB.