Pokaż ze źródeł:
Środa [23.04.2014, 12:00] Barclays zredukuje etaty "inwestycyjne"

Barclays, drugi pod względem aktywów bank na Wyspach Brytyjskich może zredukować 7,5 tys. miejsc pracy w swoim oddziale inwestycyjnym (FICC), by poprawić jego rentowność, prognozuje Sanford C. Bernstein, amerykańska firma doradczo-maklerska. »

Środa [23.04.2014, 11:47] Grecki dług osiągnął 175 proc. PKB

Grecki dług publiczny wzrósł na koniec 2013 r. do 175,1 proc. PKB, w porównaniu z 157,2 proc., zanotowanymi w 2012 r., podał w środę Eurostat. »

Środa [23.04.2014, 11:40] Chiny będą największym importerem zboża na świecie

W 2020 roku Chiny staną się największym importerem zboża na świecie, wynika z ostatnich prognoz amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA). »

Środa [23.04.2014, 11:34] Wpływ Ukrainy mniejszy, niż się obawiano

Lepszy od prognozowanego odczyt wstępnych indeksów PMI dla strefy euro, co jest po części zasługą Niemiec, nieco wytrąca argumenty zwolennikom rychłego wdrożenia niestandardowych działań przez Europejski Bank Centralny. »

Środa [23.04.2014, 11:21] Budimex dokończy prace na odcinku A1 Sójki-Piątek

Firma Budimex dokończy prace na autostradzie A1 między miejscowościami Sójki i Piątek w województwie łódzkim. Wartość kontraktu wynosi 49,7 mln zł netto, a na dokończenie inwestycji wykonawca ma 13 miesięcy, nie wliczając okresu zimowego od 15 grudnia do 15 marca. »

Środa [23.04.2014, 11:17] Miedź zyskuje na wartości

Złoto kontynuuje swój spadek osiągając miesięczne minimum poniżej poziomu 1279 dolarów za uncję. »

Środa [31.12.2014, 16:10] Bezpośrednia likwidacja szkód będzie testem dla branży ubezpieczeniowej

Zasady współpracy przy wdrażaniu bezpośredniej likwidacji szkód muszą być identyczne dla wszystkich, Franz Fuchs, prezes VIG Polska. »

Środa [31.12.2014, 16:08] Nie będzie jednej sieci LTE dla wszystkich operatorów

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił ostateczne warunki aukcji częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz. Cena pasma pod LTE zaczyna się od 1,6 mld zł. »

Środa [31.12.2014, 16:07] Bankructwa dużych firm są rzadsze niż przed rokiem

Liczba bankructw rośnie wolniej niż przed rokiem, ale nasilają się problemy firm średniej wielkości. »

Środa [23.04.2014, 13:36] Ciąg dalszy sprawy usuwania krzyży z komisariatów

Jest zażalenie na decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie usuwania krzyży z komisariatów w Radomiu. Jak dowiedziało się Polskie Radio RDC, zażalenie złożył zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed sektami i przemocą. »

Środa [23.04.2014, 12:59] Piosenkarka rozliczy tantiemy w ramach firmy

Artystka prowadząca działalność gospodarczą może powiązać z nią przychody uzyskane z majątkowych praw autorskich – przyznała warszawska izba skarbowa w interpretacji. »

Środa [23.04.2014, 12:48] Miller odpowiada Michalikowi: Synowie morderców Popiełuszki? A Michalik jest wnukiem morderców Inkwizycji

Takie uogólnienia mogą prowadzić do równie błyskotliwego stwierdzenia, że arcybiskup Michalik jest kuzynem lub wnukiem tych, którzy zamordowali miliony ludzi w okresie świętej inkwizycji. Przecież nikt tak o Michaliku nie mówi – powiedział Leszek Miller w Radiu ZET. »

Piątek [18.04.2014, 02:30] Czy należy się odszkodowanie za zakaz zabudowy

W wypadku, gdy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wprowadza ograniczenia związane z zagospodarowaniem nieruchomości – w tym dotyczące zabudowy 
– właścicielowi tej nieruchomości należy się odszkodowanie »

Czwartek [17.04.2014, 04:59] Galerie współtworzące Kompas Sztuki
Wtorek [15.04.2014, 18:25] Moskwa traci rozpęd

Rosyjski minister finansów Anton Siłuanow poinformował we wtorek, że prognozowany wzrost gospodarczy kraju w 2014 roku wyniesie 0 proc. »

Kategoria tematyczna: Praca i zarobki

« Poprzedni wątek | Następny wątek »
RBS Wątek założony przez: RBS 25.02.10, 13:15
Tagi: zwolnienie zgłoś

Chcą mnie zwolnić. Może iść na chorobowe?

Dowiedziałem się, że szef planuje zwolnienie kilku osób w firmie. Na liście jestem również ja. Zastanawiam się, czy nie pójść na zwolnienie. Podobno to najlepsza metoda, bo wtedy pracodawca nie może dać mi dokumentów do podpisu. Co o tym sądzicie?

Gość
[27.02.10, 15:21]
0%  0%
(0 - 0)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
kiedyś tak zrobiłem. 80%pensji. Chciałem uniknąć wyzysku po wypowiedzeniu. Dałem wypowiedzenie i tyle mnie widziano. Wezwano mnie do ZUS'u - tam mi lekarz powiedział wyraźnie - dokąd płaci pracodawca, oni nie będą robić problemów.
Jak minie miesiąc, wtedy ZUS zaczyna cudowne uzdrowienia. Mi dolegał kręgosłup. To jest chamskie wobec dobrego pracodawcy. Ja zaproponowałem najpierw porozumienie stron. Jeśli ZUS orzeknie oszustwo, pracodawca ma prawo zwolnić dyscyplinarnie. Kontroli ZUS'u w domu można sie spodziewać tylko po miesiącu. Trzeba tylko uważać na delegację pracodawcy. Ja w tym czasie spałem (musiałem napisać oświadczenie).
Gość
[27.02.10, 17:20]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
Ja dostałam wypowiedzenie i siedzialam na zwolnieniu 2 miesiace aż znalazłam nowa prace, jakos nic mi nikt nie zrobił. Poza tym jak posmarujesz lekarzowi 50-100 zł spokojnie CI wypisze L4 na dwa tygodnie:)
wladczy
[27.02.10, 20:41]
0%  100%
(0 - 1)
wladczy
Jedno jest pewne,nie można poświęcać się firmom nie swoim,ja przez trzy lata pracowałem bez L4,ale kierowniczek znalazł kogoś z rodziny i mnie zwolnili. morał
taki jesteś chory wal do lekarza, założyłem sprawę w sadzie,ale z orientowałem się ze są niskie szanse wygrania,zamknołem rozprawę na pierwszym posiedzeniu i wyjechałem z pl, dziś pracuje daleko chen i jestem zadowolony.jak kiedyś wrócę do pl to zakładam firmę, pracować jako najemnik już nie będę.
mik
[27.02.10, 23:10]
0%  0%
(0 - 0)
mik
Pracownika będącego na L4 zwolnić nie można nawet jeśli w tym czasie będzie na terenie zakładu celem dostarczenia druku.
FREEYOURMONEY
[06.06.10, 14:25]
0%  0%
(0 - 0)
FREEYOURMONEY
Odkryj Jak 29-Latek Zarabia Miesięcznie Na Poziomie $4,954.55 Kiedy Śpi, I Jak Ty Możesz Zrobić To Samo...

Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych!!
http://www.financiallyfreebeco(...)m/FreeYourMoney
Gość
[07.10.10, 18:03]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Ja dowiedziałam się, że chcą mnie zwolnić, bo znalazłam ogłoszenie na moje stanowisko! Jestem na chorobowym 2 dzień, i to rozwścieczyło mojego szefa...
On mnie nigdy ni lubił- nie jestem w jego typie.... dawał mi to do zrozumienia już nie raz..
Gość
[25.09.12, 16:11]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
A czy można zwolnić po chorobowym od psychiatry
Gość
[01.10.12, 16:18]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
jestem na wypow.poszlam do lekarza,zamierzam dalej chorowac kto mi placi po zakonczeniu wypowiedzenia prosze odp
Gość
[01.10.12, 16:18]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
jestem na wypow.poszlam do lekarza,zamierzam dalej chorowac kto mi placi po zakonczeniu wypowiedzenia prosze odp
Gość
[03.12.12, 13:06]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Ja od kilku miesiecy jetem na zwolnieniu od psychiatry. Troche doszlam do siebie i zaczelam szukac pracy. Nie wyobrazam sobie powrotu do obecnej korporacji..Bylam na rozmowie rekrutacyjnej. Problem polega na tym , ze firma u ktorej staram sie o prace zaczela badac moje referencje. Prawdopodobnie zadzwonili do korporacji. Na kolejnym etapie okazalo sie ze wiedza ze przebywam na zwolnieniu. Zapytalam wprost czy moje obecne zwolnienie moze miec wplyw na to czy zostane przyjeta. Niepowiedzieli tego wprost, ale wyczulam, ze moze miec to wplyw na ich decyzje. Wniosek z tego taki, że zwolnienie lekarskie moze zaszkodzic w poszukiwaniu pracy...
Gość
[06.12.12, 09:23]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
oNI nie mają prawa dzwonić do poprzedniej firmy, zgodnie z ochroną praw osobowych!
gość
[22.05.13, 18:17]
0%  0%
(0 - 0)
gość
Gość
Idź, idź... jak się dobierze do Ciebie ZUS będzie kłopot większy. Ale pomysł polecam ;)

Dodaj wypowiedź

Zaloguj się! »
Pozostało 1500 znaków.
  • Przeglądaj

Możesz dodać kilka zdjęć naraz.
    Dozwolone są tylko pliki: JPG, PNG lub GIF.
    Maksymalny rozmiar przesłanego pliku to 20 MB.