Pokaż ze źródeł:
Piątek [18.04.2014, 19:03] Ukraina zapowiada więcej praw dla regionów

W dzień po rozmowach w Genewie o kryzysie ukraińskim władze w Kijowie zapewniły w piątek, że są gotowe do reformy konstytucji, która poszerzy władzę regionów. Lider prorosyjskich separatystów na wschodzie oświadczył, że ustalenia z Genewy ich nie obowiązują. »

Piątek [18.04.2014, 18:08] BNP Paribas Polska ustalił cenę emisyjną

Cena emisyjna akcji serii O BNP Paribas Polska ustalona została dla inwestorów indywidualnych na 65 zł. »

Piątek [18.04.2014, 17:29] BoJ: gospodarka Japonii przyspieszy w drugiej połowie roku

Gubernator Banku Japonii Haruhiko Kuroda pozostaje optymistą odnośnie gospodarki Kraju Kwitnącej Wiśni uważając, że ożywienie przyspieszy w połowie roku, i to mimo chwiejności globalnego rynku finansowego, donosi Reuters. »

Piątek [18.04.2014, 15:37] Prezes Energoaparatury: problemy branży są przejściowe

W 2014 r. Energoaparatura skupi się na dywersyfikacji portfela usług, wejściu w nowe obszary działalności oraz dalszej restrukturyzacji. Ma to pomóc spółce dostosować się do działania w kryzysowych warunkach. »

Piątek [18.04.2014, 15:07] Global City dalej inwestuje w brytyjski Cineworld

Notowana na GPW grupa wierzy w perspektywy brytyjskich kin. Właśnie dokupiła pakiet akcji i nie wyklucza, że będzie to robić dalej. »

Piątek [18.04.2014, 14:54] Grodno przed debiutem powiększa sieć hurtowni

Sieć hurtowni elektrotechnicznych Grodno powiększyła się o kolejną placówkę – tym razem w Sosnowcu. Notowana na NewConnect spółka chce jeszcze w tym roku zadebiutować na rynku głównym GPW. Jej akcje ma m.in. Quercus TFI. »

Środa [31.12.2014, 16:10] Bezpośrednia likwidacja szkód będzie testem dla branży ubezpieczeniowej

Zasady współpracy przy wdrażaniu bezpośredniej likwidacji szkód muszą być identyczne dla wszystkich, Franz Fuchs, prezes VIG Polska. »

Środa [31.12.2014, 16:08] Nie będzie jednej sieci LTE dla wszystkich operatorów

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił ostateczne warunki aukcji częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz. Cena pasma pod LTE zaczyna się od 1,6 mld zł. »

Środa [31.12.2014, 16:07] Bankructwa dużych firm są rzadsze niż przed rokiem

Liczba bankructw rośnie wolniej niż przed rokiem, ale nasilają się problemy firm średniej wielkości. »

Piątek [18.04.2014, 21:06] Areszt dla rodziców zagłodzonej półrocznej Magdy. Grozi im 10 lat więzienia

Dwa miesiące aresztu dla matki zagłodzonego dziecka z Brzeznej koło Nowego Sącza. Wcześniej sąd zdecydował o zastosowaniu podobnego środka wobec ojca. »

Piątek [18.04.2014, 20:47] Duma Państwowa grozi Radzie Europy

Moskwa grozi wycofaniem swojej delegacji ze Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W przyjętej dziś uchwale Duma Państwowa domaga się cofnięcia sankcji, nałożonych na przedstawicieli Rosji. Zgromadzenie, w związku z aneksją Krymu pozbawiło Rosję prawa głosu i ubiegania się o stanowiska w Radzie Europy. »

Piątek [18.04.2014, 20:20] Rosyjskie MSZ: Niech USA nam nie grożą sankcjami

Rosyjskie MSZ skrytykowało USA za nieustanne grożenie sankcjami. Moskwie nie podoba się też, że Waszyngton usprawiedliwia działania Kijowa, potępiając separatystów ze wschodnich regionów Ukrainy. »

Piątek [18.04.2014, 02:30] Czy należy się odszkodowanie za zakaz zabudowy

W wypadku, gdy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wprowadza ograniczenia związane z zagospodarowaniem nieruchomości – w tym dotyczące zabudowy 
– właścicielowi tej nieruchomości należy się odszkodowanie »

Czwartek [17.04.2014, 04:59] Galerie współtworzące Kompas Sztuki
Wtorek [15.04.2014, 18:25] Moskwa traci rozpęd

Rosyjski minister finansów Anton Siłuanow poinformował we wtorek, że prognozowany wzrost gospodarczy kraju w 2014 roku wyniesie 0 proc. »

Kategoria tematyczna: Praca i zarobki

« Poprzedni wątek | Następny wątek »
RBS Wątek założony przez: RBS 25.02.10, 13:15
Tagi: zwolnienie zgłoś

Chcą mnie zwolnić. Może iść na chorobowe?

Dowiedziałem się, że szef planuje zwolnienie kilku osób w firmie. Na liście jestem również ja. Zastanawiam się, czy nie pójść na zwolnienie. Podobno to najlepsza metoda, bo wtedy pracodawca nie może dać mi dokumentów do podpisu. Co o tym sądzicie?

Gość
[27.02.10, 15:21]
0%  0%
(0 - 0)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
kiedyś tak zrobiłem. 80%pensji. Chciałem uniknąć wyzysku po wypowiedzeniu. Dałem wypowiedzenie i tyle mnie widziano. Wezwano mnie do ZUS'u - tam mi lekarz powiedział wyraźnie - dokąd płaci pracodawca, oni nie będą robić problemów.
Jak minie miesiąc, wtedy ZUS zaczyna cudowne uzdrowienia. Mi dolegał kręgosłup. To jest chamskie wobec dobrego pracodawcy. Ja zaproponowałem najpierw porozumienie stron. Jeśli ZUS orzeknie oszustwo, pracodawca ma prawo zwolnić dyscyplinarnie. Kontroli ZUS'u w domu można sie spodziewać tylko po miesiącu. Trzeba tylko uważać na delegację pracodawcy. Ja w tym czasie spałem (musiałem napisać oświadczenie).
Gość
[27.02.10, 17:20]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
Ja dostałam wypowiedzenie i siedzialam na zwolnieniu 2 miesiace aż znalazłam nowa prace, jakos nic mi nikt nie zrobił. Poza tym jak posmarujesz lekarzowi 50-100 zł spokojnie CI wypisze L4 na dwa tygodnie:)
wladczy
[27.02.10, 20:41]
0%  100%
(0 - 1)
wladczy
Jedno jest pewne,nie można poświęcać się firmom nie swoim,ja przez trzy lata pracowałem bez L4,ale kierowniczek znalazł kogoś z rodziny i mnie zwolnili. morał
taki jesteś chory wal do lekarza, założyłem sprawę w sadzie,ale z orientowałem się ze są niskie szanse wygrania,zamknołem rozprawę na pierwszym posiedzeniu i wyjechałem z pl, dziś pracuje daleko chen i jestem zadowolony.jak kiedyś wrócę do pl to zakładam firmę, pracować jako najemnik już nie będę.
mik
[27.02.10, 23:10]
0%  0%
(0 - 0)
mik
Pracownika będącego na L4 zwolnić nie można nawet jeśli w tym czasie będzie na terenie zakładu celem dostarczenia druku.
FREEYOURMONEY
[06.06.10, 14:25]
0%  0%
(0 - 0)
FREEYOURMONEY
Odkryj Jak 29-Latek Zarabia Miesięcznie Na Poziomie $4,954.55 Kiedy Śpi, I Jak Ty Możesz Zrobić To Samo...

Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych!!
http://www.financiallyfreebeco(...)m/FreeYourMoney
Gość
[07.10.10, 18:03]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Ja dowiedziałam się, że chcą mnie zwolnić, bo znalazłam ogłoszenie na moje stanowisko! Jestem na chorobowym 2 dzień, i to rozwścieczyło mojego szefa...
On mnie nigdy ni lubił- nie jestem w jego typie.... dawał mi to do zrozumienia już nie raz..
Gość
[25.09.12, 16:11]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
A czy można zwolnić po chorobowym od psychiatry
Gość
[01.10.12, 16:18]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
jestem na wypow.poszlam do lekarza,zamierzam dalej chorowac kto mi placi po zakonczeniu wypowiedzenia prosze odp
Gość
[01.10.12, 16:18]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
jestem na wypow.poszlam do lekarza,zamierzam dalej chorowac kto mi placi po zakonczeniu wypowiedzenia prosze odp
Gość
[03.12.12, 13:06]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Ja od kilku miesiecy jetem na zwolnieniu od psychiatry. Troche doszlam do siebie i zaczelam szukac pracy. Nie wyobrazam sobie powrotu do obecnej korporacji..Bylam na rozmowie rekrutacyjnej. Problem polega na tym , ze firma u ktorej staram sie o prace zaczela badac moje referencje. Prawdopodobnie zadzwonili do korporacji. Na kolejnym etapie okazalo sie ze wiedza ze przebywam na zwolnieniu. Zapytalam wprost czy moje obecne zwolnienie moze miec wplyw na to czy zostane przyjeta. Niepowiedzieli tego wprost, ale wyczulam, ze moze miec to wplyw na ich decyzje. Wniosek z tego taki, że zwolnienie lekarskie moze zaszkodzic w poszukiwaniu pracy...
Gość
[06.12.12, 09:23]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
oNI nie mają prawa dzwonić do poprzedniej firmy, zgodnie z ochroną praw osobowych!
gość
[22.05.13, 18:17]
0%  0%
(0 - 0)
gość
Gość
Idź, idź... jak się dobierze do Ciebie ZUS będzie kłopot większy. Ale pomysł polecam ;)

Dodaj wypowiedź

Zaloguj się! »
Pozostało 1500 znaków.
  • Przeglądaj

Możesz dodać kilka zdjęć naraz.
    Dozwolone są tylko pliki: JPG, PNG lub GIF.
    Maksymalny rozmiar przesłanego pliku to 20 MB.