Pokaż ze źródeł:
Piątek [28.11.2014, 00:00] Luksemburski patent bez kary

GRY UNIJNE W Sejmie wnioski o wotum nieufności dla ministrów są codziennością, ostatnio powtarza się także wniosek o tzw. konstruktywne wotum nieufności dla rządu. »

Czwartek [27.11.2014, 22:22] Co to jest Black Friday

Black Friday tradycyjnie przypadający po Święcie Dziękczynienia, oficjalnie rozpoczyna sezon gwiazdkowych zakupów w Stanach Zjednoczonych, ale coraz częściej i w innych krajach. »

Czwartek [27.11.2014, 21:30] Komorowski: nie ma wolności bez przedsiębiorczości

Nie ma wolności bez przedsiębiorczości - mówił prezydent Bronisław Komorowski na czwartkowej gali z okazji 25-lecia Pracodawców RP. Podczas uroczystości prezydent przedstawił projekt zmian w ordynacji podatkowej, przygotowany przez Kancelarię Prezydenta RP. »

Czwartek [27.11.2014, 21:42] Małgorzata Olszewska: nie jestem już ministrem

- Chciałabym wszystkim podziękować za współpracę, za wsparcie. Bez tego, moja praca nie byłaby możliwa - mówi Małgorzata Olszewska na łamach rpkom.pl. Nie jest już ministrem ds. telekomunikacji i poczty. Za sukces ostatnich dwóch lat uważa Narodowy Plan Szerokopasmowy i ma nadzieję, że będzie aktualizowany »

Czwartek [27.11.2014, 21:23] Po decyzji OPEC kurs rubla spadł do rekordowo niskiego poziomu

Decyzja Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) o tym, że nie ograniczy wydobycia ropy, aby podnieść ceny surowca, w czwartek wieczorem spowodowała spadek kursu rubla do rekordowo niskiego poziomu. »

Czwartek [27.11.2014, 19:41] Google i inne wyszukiwarki na cenzurowanym europarlamentu

Eurodeputowani chcą, by firmy branży internetowej oddzielały swoje usługi wyszukiwania online od innych usług komercyjnych oferowanych internautom. Przyjęta w czwartek rezolucja w tej sprawie - choć nie jest wiążąca - ma wywrzeć presję na Komisję Europejską »

Środa [31.12.2014, 16:10] Bezpośrednia likwidacja szkód będzie testem dla branży ubezpieczeniowej

Zasady współpracy przy wdrażaniu bezpośredniej likwidacji szkód muszą być identyczne dla wszystkich, Franz Fuchs, prezes VIG Polska. »

Środa [31.12.2014, 16:08] Nie będzie jednej sieci LTE dla wszystkich operatorów

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił ostateczne warunki aukcji częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz. Cena pasma pod LTE zaczyna się od 1,6 mld zł. »

Środa [31.12.2014, 16:07] Bankructwa dużych firm są rzadsze niż przed rokiem

Liczba bankructw rośnie wolniej niż przed rokiem, ale nasilają się problemy firm średniej wielkości. »

Czwartek [27.11.2014, 22:35] Jaceniuk i Miedwiediew omówili relacje gospodarcze

Zatwierdzony dziś na urząd premiera Ukrainy Arsenij Jaceniuk rozmawiał telefonicznie z szefem rosyjskiego rządu. »

Czwartek [27.11.2014, 22:15] Fotoradary to patologia czy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa? Głosy posłów podzielone

Sejm analizuje przepisy dotyczące kompetencji straży miejskiej. Projekt zmian w ustawie o straży gminnej oraz w Prawie o ruchu drogowym złożyli w Sejmie - jeszcze w kwietniu zeszłego roku - posłowie ówczesnego Ruchu Palikota. Propozycja przewiduje m.in. uchylenie w ustawie zapisu mówiącego o tym, że jednym z zadań straży jest "czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego". Ponadto wykreślony zostałby zapis mówiący o tym, iż strażnik, wykonując zadania, ma prawo do "usuwania pojazdów i ich unieruchamiania przez blokowanie kół". »

Czwartek [27.11.2014, 21:50] Lotniska regionalne chcą zmiany dotyczącego ich prawa

Problemem staje się też dostępność środków na kolejne inwestycje w portach lotniczych - związane z dostosowaniem infrastruktury do przepisów, ale też do prognoz zakładających szybki rozwój ruchu lotniczego w Polsce w kolejnych latach. »

Czwartek [27.11.2014, 11:11] Wspominają Stanisława Mikulskiego

- Staś był przede wszystkim niezwykle wiernym przyjacielem i człowiekiem, który nie rozstawał się z uśmiechem - wspomina Stanisław aMikulskiego Beata Tyszkiewicz »

Czwartek [27.11.2014, 10:25] Stale bezpłatne nadgodziny

Udało się nam przełamać wieloletnie przyzwolenie na korzystanie przez instytucje z darmowej pracy artystów 
– mówi wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie w rozmowie z Kamą Zboralską. »

Czwartek [27.11.2014, 02:58] Sprzedawać za kilkaset złotych czy nie? Oto pytanie

Jedni twierdzą, że pomagają zaistnieć młodym na rynku, inni, że źle wpływają na rozwój kariery artystycznej. »

Kategoria tematyczna: Prawo

« Poprzedni wątek | Następny wątek »
gość Wątek założony przez: gość 11.09.12, 12:12
Tagi: mandat zgłoś

Co się stanie jeżeli nie zapłacę mandatu?

Na blankiecie jest napisane, że mam 7 dni. A co jeżeli im nie zapłacę?

Najlepsza wypowiedź:

Gość
11.09.12, 13:11
85%  15%
(34 - 6)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
[cytat] [autor] Gość [/autor] mi już 3 mandat jakoś się przedawnił i nic, telefony były że to tylko 100 zł że po co firmy windykacyjne ale nie zapłaciłem i nic się nie stało. Dostałem kiedyś 50 zł za wysikanie się pod Urząd Miasta 50 zł, po 2 latach przyszło pismo że mandat został umorzony a kosztami postępowania komorniczego i odsetkami w kwocie 3 zł 43 gr. został obciążony Urząd Wojewódzki w Opolu, czyli wylałem się pod Urząd i Urząd marszałkowski jeszcze musi za to zapłacić 3 zł. :) [/cytat]
Za wysikanie sie pod urzędem powinieneś dostać nagrodę. Solidarność paliła urzędy i teraz są bochaterami. Może i Ty kiedyś zostaniesz bohaterem.
Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych

Pozostałe wypowiedzi

Gość
[12.09.12, 23:59]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
Minister finansów Vincent czy Jacek nie wiem Rostowski no ten Anglik z roku na rok zwiększa w budżecie państwa prognozy przychodów z tytułu kar i mandatów więc trzeba płacić.
Gość
[13.09.12, 08:17]
67%  33%
(2 - 1)
Gość
Gdyby dostępne były kibelki toi toi na miescie nie musiałbys lac pod urzedem, no ale w polsce raczej sie zamyka takie zeczy niż stawia nowe i wiecej. pozdrawiam rajców wszystkich miast i wsi. Może kiedys sie zes-sacie by poznac potrzebe ustawienia takich przybytów.Buduja stadiony , orliki, markety ,baseny, filharmonie, a prostej potrzeby ludzi nie potrafia załatwic jakim sa zwykłe toi toi.
Gość
[13.09.12, 08:17]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Gdyby dostępne były kibelki toi toi na miescie nie musiałbys lac pod urzedem, no ale w polsce raczej sie zamyka takie zeczy niż stawia nowe i wiecej. pozdrawiam rajców wszystkich miast i wsi. Może kiedys sie zes-sacie by poznac potrzebe ustawienia takich przybytów.Buduja stadiony , orliki, markety ,baseny, filharmonie, a prostej potrzeby ludzi nie potrafia załatwic jakim sa zwykłe toi toi.
Gość
[13.09.12, 08:32]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
OD MANDATÓW NIE MA ODSETEK!!!!!!
Gość
[13.09.12, 08:38]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Ludzie co Wy gadacie, pamięajcie- od mandatów nie ma odesetek!!! Co najwyżej koszty egzekucyjne, kwestia tylko czy są należne czy nie :P
Gość
[13.09.12, 09:33]
33%  67%
(1 - 2)
Gość
Mandaty tak ochoczo wystawiane przez policje zgodnie z prawem należy zapłacić w ciągu owych 7 dni. Jeśli ktoś tego nie zrobi to w zasadzie nie ma z tego tytułu żadnych dotkliwych konsekwencji. Mandat wędruje zazwyczaj do właściwego Urzędu Skarbowego, którego obowiązkiem jest wyegzekwowanie należności. Urząd ma do dyspozycji kilka możliwości, zajęcie wynagrodzenie, zajęcie rachunku bankowego lub zajęcie należnego nam zwrotu z podatku. Istnieje jeszcze możliwość że odwiedzi nas poborca skarbowy - zazwyczaj mężczyzna który wydaje się grożny ale w zasadzie jest nieszkodliwy. Możemy zapłacić mandacik u niego z dodatkowymi niewielkimi kosztami egzekucji. Jeśli nie mamy pieniędzy poborca wypełnia protokół w którym opisuje naszą sytuację finansową i na tym sprawa się kończy ... przynajmniej na jakiś czas. Osobiście nigdy nie spotkałam się z tym, żeby poborca dokonywam zajęcia mienia na poczet jednego mandaciku... no chyba że ktoś ma ich kilkadziesiąt i kwota uzbierała się kosmiczna.
Dodam, iż mandaty przedawniają się po upływie trzech lat od wystawienia. Więc jeśli urząd się zagapi (co czasami się zdarza) sprawę można uznać za niebyłą. :)
Gość
[13.09.12, 14:15]
0%  100%
(0 - 1)
Gość
Możesz mieć wizytę komornika, lepiej zapłacić w terminie.
Chyba, ze Cię nie interesuje opinia innych ludzi na Twój temat, od wizyty komornika ludzie będą mieli do Ciebie mniejsze zaufanie i szacunek;)
Gość
[13.09.12, 14:42]
0%  100%
(0 - 1)
Gość
w h.ju to mam
Gość
[13.09.12, 14:51]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
Rok temu dostałem mandat za picie w miejscu publicznym (100zł), w tym roku po rozliczeniu z podatku, jakiś miesiąc, może dwa później, pociągnięto mi z wynagrodzenia, a po tygodniu przyszedł mi list z zawiadomieniem o tym fakcie :P
Kredyteo.com
[13.09.12, 15:29]
0%  0%
(0 - 0)
Kredyteo.com
Wpiszą cię do KRD BIG S.A. - nie dostaniesz żadnego kredytu przez najbliższe 5 lat, nie podpiszesz żadnego abonamentu na telefon, telewizję internet itp. Chyba, że spłacisz to mają 14 dni na usunięcie z baz dłużników. Oprócz tego wyślą komornika - te same konsekwencje przez kolejne 10 lat bez możliwości usunięcia wpisu. Tyle tylko, że po spłacie wpis zostanie przez te 10 lat ze wszystkimi jego konsekwencjami.
Gość
[13.09.12, 16:20]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
też tak czekałem i miałem ich w d...e ale pewnego dnia po jakimś 1,5 raku przyszło pismo z banku, że konto jest zablokowane przez komornika skarbowego i jeżeli nie ureguluje wpłaty to będą większe koszta... i tak było nie zależało mi bo miałem większą gotówkę w domu i później się okazało, że z 50 zł narosło 147 zł i jeszcze dla banku 16 zł za odblokowanie konta !!! więc się już zdenerwowałem i wszystko zapłaciłem !!! niby polska chory kraj ale nie bój się oni o swoje walczą !!!
Gość
[13.09.12, 16:23]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] seba [/autor] najwyżej wezmą ci ze zwrotu podatku tak jak mi dostałem w styczniu 2010 mandat 400zł kilka razy był komornik u mnie w domu mieszkam u rodziców więc nic nie mógł mi zabrać nie płaciłem ani złotówki jak na razie zabrali mi 200 zł z podatku a w styczniu 2013 się przedawni bo mandaty po 3 latach się przedawniają a sprawy z oc po 2 pozdro [/cytat]

synku to gdzie ty pracujesz (w biedronce), że masz takie zajefajne zwroty z podatku -lol- 200 zł. kupa śmiechu !!!
wierzytelności
[13.09.12, 16:49]
0%  0%
(0 - 0)
wierzytelności
Wszystko co jest tu napisane to zlepek bzdur. Sytuacje miały może miejsce kilkanaście lat temu.
Urząd nie będzie łaskawie czekał, aż będzie miał do wypłaty Twój zwrot, bo mógłby się nie doczekać, albo Ty nie miałbyś prostu zwrotu i czekanie nadaremne.
Po 3 latach mandaty się przedawniają ? Pierwsze słyszę.
Mandaty wystawia dany organ, a jak nie wpłyną środki to (nawet po 1 miesiącu) to wystawia się tytuł egzekucyjny i wysyła do skarbówki.
Tu trafia do poborców skarbowych, którzy zaraz, bo w pierwszej kolejności, wysyłają kopię tytułu do banku, by zająć Ci rachunek bankowy. Potem ewent. zajęcie na pensję Twoją.
To są najskuteczniejsze metody i przed tym się nie ukryje, bo skarbówka współpracuje z wieloma instytucjami i Urzędami, więc szybko ściągnie co trzeba.
Ponadto ściągalność mandatów w tej chwili jest bliska 99%.
Pozostała część to ściągalność nieskuteczna wskutek braków środków finansowych do egzystencji danej osoby.
Gość
[13.09.12, 18:59]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Możesz zwlekać z terminem ale oficjalnie, napisz pismo o umorzenie z powodu ciężkiej sytuacji, oni ci odpiszą ty im znów odpiszesz i tak ze 2 miesiące. Jeśli się nie uda to napisz pismo o rozłożenie na raty to da ci kolejne ze 2 tygodnie. Jeśli to znów nie wypali to będziesz musiał zapłacić. Jeśli tego nie zrobisz a pracujesz legalnie na umowę o pracę. To wyślą pismo z urzędu skarbowego do twojego pracodawcy a on odtrąci ci z wypłaty. Ogulnie jeśli już podpiszesz odbiór nie ma możliwości uniknięcia płacenia.
Gość
[14.09.12, 00:47]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
jak niezaplacisz mandatu to ci dom zabiora ,samochod i sedzia jeszcze cie w d*pe w*****a
Gość
[14.09.12, 08:58]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
zapłać np: 10 zł z tego mandatu , i masz z bańki komornik już ci może skoczyć .... bo wykazałaś się dobrą wolą i chciałeś spłacić.
Gość
[14.09.12, 09:57]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
NIC......HA,HA,HA
Gość
[14.09.12, 10:41]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] seba [/autor] najwyżej wezmą ci ze zwrotu podatku tak jak mi dostałem w styczniu 2010 mandat 400zł kilka razy był komornik u mnie w domu mieszkam u rodziców więc nic nie mógł mi zabrać nie płaciłem ani złotówki jak na razie zabrali mi 200 zł z podatku a w styczniu 2013 się przedawni bo mandaty po 3 latach się przedawniają a sprawy z oc po 2 pozdro [/cytat] Przykro mi ale już tak kolorowo raczej nie jest. Ja nie zapłaciłam mandatu za brak biletu autobusowego i mnie ciagali po sądach. Już sie nie pierdzielą. Po poł roku dostałam wezwanie do sądu- wstawiłam się ale nie zaplaciłam bo byłam bez pracy. Sędzina powiedziała że i tak to musze zapłacić czy mam pracę czy nie. Doliczyli jeszcze 50zł kosztów sądowych. Za pół roku znowu za ten mandat mnie wezwali i znowu doliczyli koszty sądowe wiec juz to zaplaciłam... :/ a ostatnio przypomniało im się że jakiegos mandatu za bilet z 2009 roku nie zapłaciłam.. i znowu k*** wezwanie wiec mi tu nie srajcie że się przedawniają :/ a za mandat za prędkość siedli poprostu na konto i cokolwiek wpłynęło to sobie zabierali.. także radzę się nie łudzić za bardzo że ci sie upiecze :/
Gość
[14.09.12, 10:46]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] wierzytelności [/autor] Wszystko co jest tu napisane to zlepek bzdur. Sytuacje miały może miejsce kilkanaście lat temu. Urząd nie będzie łaskawie czekał, aż będzie miał do wypłaty Twój zwrot, bo mógłby się nie doczekać, albo Ty nie miałbyś prostu zwrotu i czekanie nadaremne. Po 3 latach mandaty się przedawniają ? Pierwsze słyszę. Mandaty wystawia dany organ, a jak nie wpłyną środki to (nawet po 1 miesiącu) to wystawia się tytuł egzekucyjny i wysyła do skarbówki. Tu trafia do poborców skarbowych, którzy zaraz, bo w pierwszej kolejności, wysyłają kopię tytułu do banku, by zająć Ci rachunek bankowy. Potem ewent. zajęcie na pensję Twoją. To są najskuteczniejsze metody i przed tym się nie ukryje, bo skarbówka współpracuje z wieloma instytucjami i Urzędami, więc szybko ściągnie co trzeba. Ponadto ściągalność mandatów w tej chwili jest bliska 99%. Pozostała część to ściągalność nieskuteczna wskutek braków środków finansowych do egzystencji danej osoby. [/cytat] dokładnie :/ ale niech sobie tu wmawiają dzieci że nic sie nie stanie... tak czy siak kiedyś bedą to musieli zapłacić. Państwo nie zapomina jak jesteś im winien pieniądze :/
Gość
[14.09.12, 11:46]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] Gość [/autor] Będą dość długo czekać, aż dobrze narosną odsetki, a potem zaatakują zgodnie z polskim prawem!! [/cytat]
co ty za głupoty opowiadasz? od mandatów odsetek nie ma, płacisz tylko koszty postępowania egzekucyjnego.

Dodaj wypowiedź

Zaloguj się! »
Pozostało 1500 znaków.
  • Przeglądaj

Możesz dodać kilka zdjęć naraz.
    Dozwolone są tylko pliki: JPG, PNG lub GIF.
    Maksymalny rozmiar przesłanego pliku to 20 MB.