Pokaż ze źródeł:
Sobota [01.11.2014, 00:46] Warszawa znów w ogonie parkietów (RANKING)

W październiku giełdowi inwestorzy najlepiej mogli zarobić w między innymi w Stambule i Bombaju. Giełda warszawska uplasowała się w dole stawki. »

Sobota [01.11.2014, 00:24] Ropa rozdawała karty na rynkach walutowych (RANKING)

Złoty należał w październiku do słabiej radzących sobie walut, jednak daleko mu było do załamania, jakie zanotowały rubel i korona norweska. »

Piątek [31.10.2014, 21:00] Na Wall Street zielone Halloween

Główne indeksy w Stanach Zjednoczonych skoczyły w piątek do nienotowanych dotychczas poziomów. »

Sobota [01.11.2014, 05:53] Zawód – członek rady nadzorczej

Przybywa osób, które zasiadają w nadzorze więcej niż jednej spółki. Jak sobie radzą? »

Piątek [31.10.2014, 22:38] Nowe rekordy na Wall Street

Piątkowa sesja na nowojorskiej giełdzie przyniosła kontynuację wzrostów z poprzednich dni. Inwestorzy kupowali akcje po tym, jak japoński bank centralny nieoczekiwanie ogłosił zwiększenie programu stymulacji monetarnej. »

Piątek [31.10.2014, 19:05] Będzie nowe walne w sprawie emisji akcji Alior Banku

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia Alior Banku nie przyjęło uchwały o emisji akcji związanej z planowanym przejęciem Meritum banku. »

Środa [31.12.2014, 16:10] Bezpośrednia likwidacja szkód będzie testem dla branży ubezpieczeniowej

Zasady współpracy przy wdrażaniu bezpośredniej likwidacji szkód muszą być identyczne dla wszystkich, Franz Fuchs, prezes VIG Polska. »

Środa [31.12.2014, 16:08] Nie będzie jednej sieci LTE dla wszystkich operatorów

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił ostateczne warunki aukcji częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz. Cena pasma pod LTE zaczyna się od 1,6 mld zł. »

Środa [31.12.2014, 16:07] Bankructwa dużych firm są rzadsze niż przed rokiem

Liczba bankructw rośnie wolniej niż przed rokiem, ale nasilają się problemy firm średniej wielkości. »

Piątek [31.10.2014, 22:18] USA: katastrofa kosmicznego pojazdu Virgin Galactic

Jedna osoba zginęła, jedna została ranna w katastrofie eksperymentalnego pojazdu kosmicznego Virgin Galactic. Tak twierdzi telewizja CNN, powołując się na amerykańską policję. Pojazd rozbił się podczas próbnego lotu na pustyni Mojave w Kalifornii. »

Piątek [31.10.2014, 22:15] Eurostat: Bezrobocie w UE we wrześniu

Bezrobocie w Unii Europejskiej bez zmian. Z danych urzędu statystycznego Eurostat wynika, że we wrześniu bez pracy w eurolandzie było 11,5 procent osób. Poziom bezrobocia w całej Wspólnocie wyniósł 10,1 procent. »

Piątek [31.10.2014, 22:15] Breast Cancer Units w Polsce: Powstanie placówki stanęło pod znakiem zapytania

Powstanie Breast Cancer Units w Polsce pod znakiem zapytania. Ministerstwo Zdrowia wycofało projekt ich dodatkowego finansowania i tworzenia. Ma być zastąpiony pakietem kolejkowym. Breast Cancer Units to ośrodki zajmujące się kompleksowym leczeniem nowotworu piersi. »

Poniedziałek [20.10.2014, 06:59] Najlepsza piwnica

Kabaretowa Scena Trójki ma dziesięć lat. Setny spektakl we wtorek - pisze Jacek Cieślak. »

Środa [15.10.2014, 17:34] Odlotowa Björk

Fascynujący koncert islandzkiej wokalistki od piątku w kinach - pisze Jacek Cieślak. »

Wtorek [14.10.2014, 14:17] Putin nie chce polskich jabłek, nawet z Białorusi

Moskwa ograniczyła import „produkcji roślinnej” z Białorusi. Kraj ten prowadził reeksport do Rosji towarów z krajów objętych rosyjskim embargiem. Na białoruskim rynku sprzedawano m.in. „zakazane polskie jabłka”. »

Kategoria tematyczna: Nieruchomości (domy, mieszkania, działki)

« Poprzedni wątek | Następny wątek »
gość Wątek założony przez: gość 29.05.09, 23:46 zgłoś

Czy za 150 tys. da się wybudować ok. 100-metrowy dom?

Mieszkam na ścianie wschodniej. Ktoś ma jakieś doświadczenia tego typu?

Najlepsza wypowiedź:

Gość
30.05.09, 08:49
63%  38%
(5 - 3)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Metodą tradycyjną z pomocą rodziny sąsiadów to za tą kwotę masz dom w stanie surowym (mury przykryte dachem z dachówką) bez działki. Wiem bo sąsiad właśnie taki postawił. Ja osobiście polecam przynajmniej ja bym sobie taki postawił http://maxhome.pl/ szukaj w nowych domkach model EXCLUSIVE 4m x 14 Koszt w takim stanie jak na zdjęciu 112000zł + 7000zł transport z postawieniem z Warszawy do Bielska bez zezwoleń na budowe i całego załatwiania stawiasz gdzie chcesz. Jak widać na zdjęciach domek jest prawie cały wyposażony. Ja jak tylko kupię działke to od razu taki zamawiam!!!
Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych

Pozostałe wypowiedzi

Gość
[30.05.09, 08:49]
63%  38%
(5 - 3)
Gość
Metodą tradycyjną z pomocą rodziny sąsiadów to za tą kwotę masz dom w stanie surowym (mury przykryte dachem z dachówką) bez działki. Wiem bo sąsiad właśnie taki postawił. Ja osobiście polecam przynajmniej ja bym sobie taki postawił http://maxhome.pl/ szukaj w nowych domkach model EXCLUSIVE 4m x 14 Koszt w takim stanie jak na zdjęciu 112000zł + 7000zł transport z postawieniem z Warszawy do Bielska bez zezwoleń na budowe i całego załatwiania stawiasz gdzie chcesz. Jak widać na zdjęciach domek jest prawie cały wyposażony. Ja jak tylko kupię działke to od razu taki zamawiam!!!
Gość
[07.06.09, 01:29]
60%  40%
(3 - 2)
Gość
Czlowieku o czym ty piszesz facet pyta o wybudowanie domu a nie jakiejs budy dla psa z kartonu.
Viator
[07.06.09, 02:21]
50%  50%
(1 - 1)
Viator
toć to nie budy a ino Wóz Drzymały... :) prawie same plusy... ;)
Gość
[07.06.09, 12:12]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
To się chyba na działkę bardziej nadaje, ja tak myślę
Gość
[07.06.09, 14:06]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
mysle ze takich tematow powinno byc wiecej bo mnostwo mlodych ludzi chcialoby posiadac swoj dom,ale oczekuje madrych rad,jak co i jak,bo niezwykle trudno w tym kraju o wszystko a w szczegolnosci wybudowac dom jak najmniejszym kosztem finansowym bo ludzie tu malo zarabiaja ,a panstwo z pisem na czele wcale im to nie ulatwia,wrecz utrudnia sami politycy tylko sie chca dorobic a czlowiek uczciwy i pracujacy sie nie dorobi wlasnego kata
Gość
[07.06.09, 15:57]
0%  100%
(0 - 1)
Gość
100metrowy dom bez działki najtaniej wybudujesz za ok 200-250tyś.
Gość
[07.06.09, 21:04]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
bardzo ciekawe rozwiazanie dla mlodych malzenstw ktorych nie stac na budowe swoejgo domu tylko jestem ciekaw jak to wyglada w rzeczywistosci jak jest wykonczone bo na zdjeciach wyglada super :]
Gość
[08.06.09, 09:14]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Jak masz uzbrojona działkę to może się udać pod warunkiem że poświecisz na to dużo czasu i własnej pracy. Możesz też postawić dom w technologi lekkiego szkieletu drewnianego (kanadyjka) lub dom z bali, ale tutaj nie zjedziesz raczej poniżej 2000zł za metr.
isabell
[08.06.09, 12:29]
100%  0%
(1 - 0)
isabell
A może rozważ kupno domu kilkunasto lub kilkudziesięcioletniego. Sama kupiłam w zeszłym roku za 155 tys. dom 120-metrowy + piętro do wykończenia w całości podpiwniczony na 30-arowej działce. Cena atrakcyjna, bo: 1. dom jest na wsi, 12 km od Wadowic, 2. dom jest z lat 70-tych. Wyremontowałam niskim kosztem, jest wspaniale. Część prac zaplanowałam na kolejne lata, żeby się nie żyłować za bardzo. Warunkiem ustrzelenia takiej okazji jest cierpliwość i umiejętne trzymanie ręki na pulsie!!! Intensywnie szukałam 4 miesiące i udało się. Nie pakowałabym się w budowanie, bo na wstępie zarobiłam na tej transakcji ok. 60%. Dziś za mój odremontowany dom dostałabym ok. 300 tys. Opłaca się???
Gość
[08.06.09, 13:10]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
My teraz też budujemy dom na śląsku. Mamy budżet około 150 tys zł (oczywiście z możliwością zaciagnięcia kredytu) i porywamy się na dom około 130m2. To czy postawisz zależy przede wszystkim od materiałów z których ma by zbudowany dom. My stawiamy dom z poddaszem użytkowym i dachem dwuspadzistym z porothermu 25 cm, krycie dachu z blachodachówki, bez podpiwniczenia. Dom będzie stawia firma która bierze 10 tys za kondygnację. Chcemy wykończy chociaż jeden pokój, łazienkę i kuchnię żeby się wprowadzic a resztę będziemy robic własnymi rękoma. We własnym zakresie niemal wszystko w środku, montaż okien, drzwi, podłóg, płyt g/k na ścianach, podciągnięcie kabli (wszystkie pozostałe przyłacza oczywiście elektryk) Znam jedną osobę która zamieszkała w pełni wykończonym domu za tą cenę - dom parterowy 100m2, ale niemal wszystko włąsnymi rękoma. Z całego serca życzę powodzenia :)
www.rgsystem.pl
[08.06.09, 22:53]
0%  0%
(0 - 0)
www.rgsystem.pl
Witam wszystkich .Dom to droga inwestycja za 1500 to 6lat temu teraz by zamieszkać w ciepłym i oszczędnym domu i nie remontować po roku czy trzech .Koszt domu pod klucz za 1m2 to od2500 systemem gospodarczym (czyli wszystkie ciotki i reszta rodziny) ,3100 z firmą dom w średnim standardzie .Wiadomo że cana ,,do,,i,,max,, nie istnieje .
Gość
[08.06.09, 23:22]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Czy ktoś może napisać coś więcej o domach z linku? Dlaczego ktoś napisał, że " jak masz uzbrojoną działkę to może się udać" trzeba tylko sporo pracy i wysiłku? Co w ogóle ma się nie udać? Przecież z założenia te domki mają być alternatywą dla żmudnego budowania i wielkiego wysiłku - po prostu przywożą na miejsce i w 1 dzień gotowe. W czym problem? Wiem, że Polak zanim oswoi się z czymś, co jest nieznane, miną wieki, jesteśmy nauczeni, że to, co dobre, musi kosztować ogrom wysiłku i trudu - ale może są już ludzie, którzy postanowili zamieszkać nietradycyjnie i mogliyby się podzielić opinią?
Gość
[24.05.12, 19:30]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] Gość [/autor] PROSZE PANSTWA ,te domki ktore prezentuja na tej stronie "link" to sa typowe "Mobile Home " z ameryki polnocnej ,budowane sa w wytworniach domow i przewozone w calosci na miejsce ,nie posiadaja podpiwniczenia ,ogrzewanie jest elektryczne i sa stosunkowo tania alternatywa budowlana ,wykorzystuje sie drzewo jako konstrukcja szkieletu .dach jest ze sklejki i pokryty lekka dachowka z papy ,sciany sa wypelniane wta szklana a poszycie zewnetrzne to sklejka i plastikowe obicie "Siding"domy te sa nietrwale wytrzymuja okolo 30 lat i wymagaja nieustannej pielegnacji ,pomimo tego wiele osob decyduje sie na takie rozwiazania ze wzgledow ekonomicznych ,Zaleta jest to ze mozna go latwo przebudowac lub nawet przewiezc na inne miejsce jesli kogos to interesuje to proponuje wejsc na google i wpisac haslo "mobile homes " pictures ,istnieje wielka gama projektow kolorystycznie dobranych i wiele ciekawych rozwiazan architektonicznych ,jeszcze jedno sa to domy ekologiczne i bardzo lekkie strukturalnie [/cytat]
bogdan.szacon7@
[09.11.12, 09:46]
0%  0%
(0 - 0)
bogdan.szacon7@
W związku z niewiarygodnymi wpisami i wprowadzaniem wszystkich w błąd na stronach budowlanych postanowiłem zając się tym osobiście i wybudować dom filmując go od podstaw dla całej rzeszy rodzin opisując w jaki sposób można budować jak najtaniej.

Kochani 58 lat w budownictwie i z Europie dało mi szkołę życia i tą szkoła chcę się podzielić z Polakami nie widząc w tym nic złego a wręcz przeciwnie.

Potrzebujecie szkoły budownictwa rodzinnego i społecznego i tym się na resztę życia będę zajmował ponieważ mam też dużą rodzinę i moi synowie budowlańcy tez robią błędy takie same jak wy.

Jestem od września w Polsce przygotowuje tereny , ludzi do współpracy , jestem z Lublina choć mieszkam na stałe w Atenach.
Pomagam w budowie domów znajomym obecnie ponieważ nie stać wiele rodzin na swoje domy i na ich wybudowanie bo majstrzy tak sobie liczą za wykonanie prac budowlanych nie licząc się z małymi zarobkami rodzin w Polsce co zatrzymuje wiele budów i staje przez to rynek pracy.

Jestem po to aby odblokować ten błędny kierunek , dlatego wprowadziłem piszą wielki program z 90 lat bo wtedy go opracowałem , program społecznego udziału w budownictwie wszystkich rodzin jako że społeczeństwem jesteśmy w każdym systemie.

W lublinie będę budował dwa domy oba są moje i jestem też bez pracy stałej a zarobki mam małe bo w Grecji nie płacą ale nie chodzi o to ile kto zarabia a o to jak inwestuje i z kim zarabia to nowość w mojej pracy , zarabiać dla budujących po przez ich udziały .Facebook.
burberry borse
[28.05.13, 18:32]
0%  0%
(0 - 0)
burberry borse
Czy za 150 tys. da się wybudować ok. 100-metrowy dom? - Strona 2 Forum HotMoney. euuwepch burberry borse
gość
[13.08.13, 11:12]
0%  0%
(0 - 0)
gość
Moim zdaniem się nie da - tym bardziej nie stawiając na jakościowe materiały. Nasz domek piętrowy, z drewnianymi schodami Prudlik kosztował ponad 450 tysięcy, ale wszystko kupione było rozsądnie. W żaden sposób nie stawialiśmy na zwykły szajs...
PChmiel
[27.11.13, 15:05]
0%  0%
(0 - 0)
PChmiel
Także uważam założony budżet za zbyt optymistyczny, niezależnie od technologii stawianego domu. W dzisiejszych czasach koszty eksploatacyjne domów są bardzo wysokie, więc jeżeli planujemy pomieszkać trochę w nowym domu to warto zainwestować w ich obniżenie. Najlepszą i najefektywniejsza drogą do tego jest beton komórkowy bo przy niewielkim nakładzie dodatkowym pozwala na duże oszczędności w sezonie grzewczym a dodatkowo zapewnia przyjemny mikroklimat wenątrz domu. Zachęcam autora do przeanalizowania kosztów pod tym wzgledem i ponowne zaplanowanie budżetu ;)
gość
[09.02.14, 15:15]
0%  0%
(0 - 0)
gość
Nie wliczajac w to forum wojewodztwa opolskiego gdyz jest to najdrozsze wojewodztwo w Polsce jezeli chodzi o uslugi i veny materialow budowlanych koszmar jeden wielki wiem z wlasnego doswiadczenia.
gość
[23.02.14, 21:27]
0%  0%
(0 - 0)
gość
Oczywiscie mozna wiele zaoszczedzic i tanio budowac, ale zanim zacznie sie dzialac trzeba zdobyc troche wiedzy. Oszczednosci trzeba zaczac szukac na etapie tworzenia projektu. Dzisiaj projektanci zadko kiedy sa zarazem inwestorami wiec nie martwia sie o koszty realizacji ich projektow. Polskie projekty domow, to w wiekszosci betonowe bunkry zbrojone wielka iloscia stali. itd. Chodzi glownie o zysk producentow i dlatego promuje sie takie wlasnie rozwiazania. Warto zobaczyc jak budowano zanim wprowadzono nowoczesne drogie technologie. Polecam lekture ks. ARCH Z. RACIĘCKI ,JAK SAMEMU ZBUDOWAĆ Z GLINY TANI, ZDROWY i TRWAŁY BUDYNEK MIESZKALNY LUB GOSPODARCZY .
Pozdrawiam
Krzysztof
gość
[13.05.14, 07:52]
0%  0%
(0 - 0)
gość
Sprawdź budowę domu energooszczędnego lub pasywnego z IZODOM 2000 Zduńska Wola , moższ dostać 50tysięcy dofinansowania z ochrony środowiska.
Budowa łatwa szybka i oszczędna . Polecam i napewno zmieścisz się w budżecie.
Ja mam z tego systemu dwa budynki .

Dodaj wypowiedź

Zaloguj się! »
Pozostało 1500 znaków.
  • Przeglądaj

Możesz dodać kilka zdjęć naraz.
    Dozwolone są tylko pliki: JPG, PNG lub GIF.
    Maksymalny rozmiar przesłanego pliku to 20 MB.