Pokaż ze źródeł:
Piątek [25.07.2014, 17:28] Kolejny tydzień dla byka

Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosła trzeci dzień skromnych zmian WIG20. Notowania idealnie wpisały się w nastrój wyciszenia, jaki pojawił się po wtorkowym wyjściu nad 2400 pkt. »

Piątek [25.07.2014, 17:08] Tinkow obiecał Majce luksusowy samochód

Właściciel kolarskiego zespołu Tinkoff-Saxo Oleg Tinkow obiecał Rafałowi Majce po sobotnim etapowym zwycięstwie w Tour de France, że jeśli ten wygra drugi raz i zwycięży w klasyfikacji górskiej, otrzyma samochód Aston Martin. Nie wiadomo, czy dotrzyma słowa. »

Piątek [25.07.2014, 16:44] Złoty znów w odwrocie

Złotówka ponownie traci dziś na wartości do głównych walut, najsilniej do dolara amerykańskiego. »

Piątek [25.07.2014, 17:38] Skąd się biorą niedobory leków?

Czy eksport równoległy to jedyny powód niedoborów leków w polskich aptekach? Jakie rozwiązania, które miałyby powstrzymać ten problem, proponują eksperci? »

Piątek [25.07.2014, 17:11] Kolejny tydzień dla byka

Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosła trzeci dzień skromnych zmian WIG20. »

Piątek [25.07.2014, 17:04] Opolskie gminy będą negocjować sprzedaż akcji ECO ze spółką ENEA

Prawo wyłączności w dalszych negocjacjach dotyczących sprzedaży 54,3 proc. akcji spółki ECO, należących do miasta Opole i trzech innych gmin, przyznano spółce ENEA Wytwarzanie. Strony muszą dojść do porozumienia ws. sprzedaży akcji do 15 września. »

Środa [31.12.2014, 16:10] Bezpośrednia likwidacja szkód będzie testem dla branży ubezpieczeniowej

Zasady współpracy przy wdrażaniu bezpośredniej likwidacji szkód muszą być identyczne dla wszystkich, Franz Fuchs, prezes VIG Polska. »

Środa [31.12.2014, 16:08] Nie będzie jednej sieci LTE dla wszystkich operatorów

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił ostateczne warunki aukcji częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz. Cena pasma pod LTE zaczyna się od 1,6 mld zł. »

Środa [31.12.2014, 16:07] Bankructwa dużych firm są rzadsze niż przed rokiem

Liczba bankructw rośnie wolniej niż przed rokiem, ale nasilają się problemy firm średniej wielkości. »

Piątek [25.07.2014, 19:43] PO: Nikt wcześniej nie zdecydował się na ujawnienie agentów

PO za dalszymi pracami nad wnioskiem o powołanie komisji śledczej w sprawie likwidacji WSI. Zadeklarował to podczas sejmowej debaty nad wnioskiem Twojego Ruchu poseł Krzysztof Brejza. Mówił, że Wojskowe Służby Informacyjne były służbami - jak się wyraził - nieprofesjonalnymi, obarczonymi szeregiem patologii. Ale inną rzeczą - przekonywał - jest sposób ich likwidacji i weryfikacji agentów. »

Piątek [25.07.2014, 19:24] Ukraina znów chce zakazu importu polskiej wieprzowiny

Ukraina chce zakazać importu polskiej wieprzowiny. W ten sposób ukraińskie ministerstwo rolnictwa reaguje na doniesienia o przypadkach afrykańskiego pomoru świń w naszym kraju. »

Piątek [25.07.2014, 18:38] WHO: W Gazie potrzebny jest korytarz humanitarny

W Strefie Gazy powinien powstać korytarz humanitarny - uważa Światowa Organizacja Zdrowia. Według WHO, takim korytarzem można by transportować rannych i dostarczać potrzebującym środki medyczne. »

Czwartek [24.07.2014, 07:08] 48 ofiar katastrofy lotniczej na Tajwanie

W katastrofie samolotu tajwańskich linii lotniczych Transasia, który rozbił się w środę przy lądowaniu w mieście Magong na należącym do Tajwanu archipelagu Peskadorów, zginęło 48 osób, a 10 zostało rannych - poinformowały w czwartek tajwańskie władze. »

Piątek [18.07.2014, 20:08] Trzeci filar ciągle słaby

W pracowniczych programach emerytalnych oszczędza tylko 2,4 proc. pracujących. »

Czwartek [17.07.2014, 01:00] Propozycja nie do przyjęcia

Jeśli się zdecyduje, stanowisko dostanie – tak w ostatnich dniach o ofercie fotela przewodniczącego Rady Europejskiej dla Donalda Tuska mówili zachodni dyplomaci. »

Kategoria tematyczna: Prawo

« Poprzedni wątek | Następny wątek »
gość Wątek założony przez: gość 22.06.10, 08:05
Tagi: rachunki zgłoś

Jak długo trzymać rachunki? np. za gaz, telefon itp.

Prosze o poradę jak długo mam trzymać rachunki, dowody spłaty kredytów itd.? Wiem tylko, że PITy należy aż 5 lat, a inne rzeczy?

Najlepsza wypowiedź:

archiwista
22.06.10, 21:51
100%  0%
(11 - 0)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Dowody księgowe trzyma się 5 lat, w szóstym roku można wyrzucić, dowody do ZUS - u trzyma się 10 lat. Jeśli masz sprawy w sądzie to po 10 latach od zakończenia sprawy możesz sobie wybrakować. Żaden sąd ani urząd nie może żądać dokumentów księgowych starszych niż 5 lat.
Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych

Pozostałe wypowiedzi

Gość
[24.06.10, 11:29]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
po upływie okresu przedawnienia, czyli w przypadku rachunków telefonicznych, za gaz, prad itd. po 3 latach. potem, jesli wytoczą Ci sprawę w sądzie, to podniesiesz zarzut przedawnienia, a wówczas ich powództwo zostanie oddalone
Gość
[24.06.10, 11:51]
0%  100%
(0 - 1)
Gość
Moja Szefowa wzieła pożyczkę w "Żaglu" , spłaciła ją przed 2000r. Po 10 latach przysłali jej, że ostatnia rata nie zapłacona - ale im się nie udało bo trzyma potwierdzenie wpłat dalej. Zkoleji Kuzynek pracuje w tym że "Żaglu" i sam odradza by nie brać tam nic, bo chciałem...
Archiwista2
[24.06.10, 12:55]
0%  0%
(0 - 0)
Archiwista2
Zgadzam się w pełni z kolegą po fachu. Żadna instytucja nie ma prawa żądać rachunków starszych niż 5 lat
Lucjan
[24.06.10, 14:20]
0%  0%
(0 - 0)
Lucjan
Wszystkie świadczenia okresowe ( a takimi są opłaty za prąd, gaz, telefon) przedawniają się po upływie 3 lat, chyba że termin przerywa się o czynnośc procesową. Art. 118 K.C. Windykowac można tylko z wyrokiem sądowym.
Gość
[24.06.10, 14:51]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] Gość [/autor] ja place przez internet i mam wszystko na serwerze a rachunki co przychodza to rozpalam nimi w piecu!pozdrawiam [/cytat]

Niech Ci tylko serwer padnie - co nie jest tanie mało prawdopodobne - to zycze powodzenia pewniaku :)
W piecu.....hehe
facet7
[24.06.10, 16:56]
0%  0%
(0 - 0)
facet7
Tego typu opłaty, systematyczne, comiesięczne przedawniają się z upływem 3 lat, odsetki od nich także - jeśli zadłużenie nie było podane do sądu = wyroki sądu po 10.
Moim zdaniem dobrym sposobem (i tańszym) jest zlecenie stałe na Twoim rachunku bankowym - na dokonywanie przez nich opłat w formie przelewu bezgotówkowego. Co miesiąc wykaz dostajesz na wydruku, a po za tym oni tego typu dokumenty dłuuuuugo archiwizują.
Gość
[24.06.10, 17:07]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
W jakim kraju żyjemy?
Gość
[24.06.10, 19:13]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] Gość [/autor] W jakim kraju żyjemy? [/cytat]

w gównianym
Gość
[25.06.10, 09:02]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
POPIERAM! W tym bardzo chorym kraju wszystko jest możliwe . Radzę trzymać !!!!
Sa instytucje , które oddzywaja sie po 10 latach i żądają kosmicznych odsetek ( banki)
Gość123
[25.06.10, 09:51]
0%  0%
(0 - 0)
Gość123
[cytat] [autor] Gość [/autor] ja place przez internet i mam wszystko na serwerze a rachunki co przychodza to rozpalam nimi w piecu!pozdrawiam [/cytat]
a jak padnie ci serwer?
najlepiej zapisywac na nosniku a nawet 2 / jestem posrednikiem finansowym i znam historie moich klientow / ja nie place w takich punktach bo mam internet to tak jak powiedziec ja nie jadam w takich restauracjach bo mam kure domowa / punkt punktowi nierowny tak jak restauracja restauracji / potwierdzenia w naszym kochanym kraju nalezy trzymac cale zycie mimo ustaw mimo przepisow nawet po 6 latach moga dojsc swego / chore niedopracowane albo nie wiazace przepisy prawne / urzad urzedowi nierowny panstwo w panstwie w jednym miescie interpretacja inna niz w drugim a sad i tak uzna na korzysc urzedu albo jakiegos molocha - przykre ale prawdziwe / na szczescie zdarzaja sie przypadki normalne ale to margines gdzie ludzie wygrywaja
Gość
[25.06.10, 10:42]
0%  100%
(0 - 1)
Gość
do mnie przyszło po sześciu latach że mam zapłacić zaległy mandat z mpk który był zapłacony dawno a kwit wywaliłam znalazłam odpowiedni artykuł który mówi o tym że do 5 lat mają prawo się upominać i się odwalili więc 5lat wystarczy
Gość
[25.06.10, 11:48]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
proponuję robić przelewy elektroniczne, problem przechowywania rachunków znika a dostęp do potwierdzenia 24h i historia od początku prowadzenia rachunku
Gość
[25.06.10, 13:57]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Zgadzam się z Managerem,ponieważ,po 22latach przyszło do mnie wezwanie do zapłaty(windykacyjne)z naliczonymi wszelkiego rodzaju odsetkami.Serce mi zamarło z wrażenia.Ponieważ z natury jestem osobą chomikującą,miałam,niestety te nieszczęsne dowody wpłaty.Poprosiłam firmę o zadośćuczynienie,gdyż poczułam się obrażona,że miano mnie za dłużnika przez tyle lat....przysłano mi dwuzdaniową informację,abym sprawę uznała już...podkreślam ,już....za nieważną..wstyd i hańba...żadnego przepraszamy....
Gość
[25.06.10, 15:37]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
7 lat wszystkie rachunki trzeba trzymac. minimum 7 lat.
Gość
[25.06.10, 17:36]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
co do rachunkow przewaznie jest na nich napisane bierzace saldo albo poprzednie ejsli jest zaplacone to saldo =0 i taki rachunek nam wystarczy.
Gość
[25.06.10, 18:03]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
rachunki za telefon staconarny 12 miesiecy, tak odlegle mozna reklamowac-w odie strony...
Gość
[25.06.10, 18:44]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
nie wiem czemu sady z punktu nie oddalaja roszczen przedawnionych tylko trzeba skladac zarzut przedawnienia.kto nie zlozy musi placic to hanba naszego wymiaru sprawiedliwosci
Gość
[25.06.10, 19:34]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Wcale - od razu w*********ć, palić gnieśc. Syf, gardze..
Gość3
[25.06.10, 21:34]
0%  0%
(0 - 0)
Gość3
[cytat] [autor] Gość [/autor] nie wiem czemu sady z punktu nie oddalaja roszczen przedawnionych tylko trzeba skladac zarzut przedawnienia.kto nie zlozy musi placic to hanba naszego wymiaru sprawiedliwosci [/cytat]
Bo u nas są SĄDY, a nie wymiar sprawiedliwości. Ustawodawca swoje, a SĄD interpretacje swoją; czyli tworzy swoje prawo zależne od ich własnego "widzimisie". Byłem ławnikiem to wiem.
Gość
[25.06.10, 22:28]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] piekłopolskie [/autor] głosujcie na koszerne POa będzie coraz tragiczniej. [/cytat]
Wolę głosować na koszerny PiS. Przynajmniej wiem, że na jarmułki nie pójdzie a na budowę muru w Palestynie.

Dodaj wypowiedź

Zaloguj się! »
Pozostało 1500 znaków.
  • Przeglądaj

Możesz dodać kilka zdjęć naraz.
    Dozwolone są tylko pliki: JPG, PNG lub GIF.
    Maksymalny rozmiar przesłanego pliku to 20 MB.