Pokaż ze źródeł:
Sobota [23.08.2014, 13:47] Piloci Lufthansy zapowiadają kolejny strajk

Związek zawodowy pilotów Cocpit zapowiedział strajk po fiasku negocjacji z liniami lotniczymi Lufthansa - podała w sobotę agencja dpa. Protest może rozpocząć się "od zaraz" - ogłosili piloci, zastrzegając, że dokładny termin podadzą z wyprzedzeniem. »

Sobota [23.08.2014, 12:31] Fitch obniżył rating Ukrainy do CCC

Agencja ratingowa Fitch obniżyła rating Ukrainy do CCC z B minus, sygnalizując wysokie ryzyko jej niewypłacalności. Wśród 104 państw, których kondycję finansową monitoruje agencja tylko Argentyna, która niewypłacalność ogłosiła w lipcu, wyceniana jest niżej. »

Sobota [23.08.2014, 12:06] Angela Merkel już w Kijowie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przybyła w sobotę do Kijowa z symboliczną wizytą w czasie, gdy ukraińskie siły rządowe walczą na wschodzie kraju z prorosyjskimi separatystami - podała agencja AFP. »

Sobota [23.08.2014, 12:00] Przepis przydrożny

Są w polskim prawie przepisy, których obowiązywania jesteśmy powszechnie świadomi, ale przechodzimy obok nich jak wędrowiec, który mija przydrożne kapliczki: spojrzy, przeżegna się, czasem przystanie, zmówi pacierz i wnet pójdzie dalej w obranym wcześniej kierunku. Ani przydrożna kapliczka nie zawróci wędrowca ze szlaku, ani przydrożne przepisy nie wpłyną na nasze zachowania. »

Sobota [23.08.2014, 11:38] Fitch obniżył rating Ukrainy do CCC z B minus

Agencja ratingowa Fitch obniżyła rating Ukrainy do CCC z B minus, sygnalizując wysokie ryzyko jej niewypłacalności. Wśród 104 państw, których kondycję finansową monitoruje agencja tylko Argentyna, która niewypłacalność ogłosiła w lipcu, wyceniana jest niżej. »

Sobota [23.08.2014, 11:31] Francja importerem pszenicy

Gwałtowne burze i ulewne deszcze, które przetoczyły się przez Europę tego lata, zebrały swoje żniwo – i to dosłownie. »

Środa [31.12.2014, 16:10] Bezpośrednia likwidacja szkód będzie testem dla branży ubezpieczeniowej

Zasady współpracy przy wdrażaniu bezpośredniej likwidacji szkód muszą być identyczne dla wszystkich, Franz Fuchs, prezes VIG Polska. »

Środa [31.12.2014, 16:08] Nie będzie jednej sieci LTE dla wszystkich operatorów

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił ostateczne warunki aukcji częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz. Cena pasma pod LTE zaczyna się od 1,6 mld zł. »

Środa [31.12.2014, 16:07] Bankructwa dużych firm są rzadsze niż przed rokiem

Liczba bankructw rośnie wolniej niż przed rokiem, ale nasilają się problemy firm średniej wielkości. »

Sobota [23.08.2014, 16:00] Cyfrowa inkwizycja: Coraz więcej kancelarii ściga piratów w sieci

Internauci ich nienawidzą, dla twórców są ostatnią nadzieją w walce z piractwem. Koledzy prawnicy nie wiedzą, jak ocenić etyczną stronę ich działalności. Tymczasem coraz więcej polskich kancelarii decyduje się zająć łowami na piratów w sieci. I to łowami krwawymi. »

Sobota [23.08.2014, 15:43] Poroszenko: Merkel potwierdziła poparcie Niemiec dla Ukrainy

Angela Merkel potwierdziła w Kijowie poparcie Niemiec w tym trudnym dla Ukrainy czasie. Tak po zakończeniu rozmów napisał na Twitterze prezydent Petro Poroszenko, który - jak przekazała jego służba prasowa - podkreślał, że wizyta niemieckiej kanclerz jest symboliczna, bo odbywa się w przeddzień ukraińskiego Święta Niepodległości. »

Sobota [23.08.2014, 15:30] Polski rynek sztuki rozwija się dynamicznie, choć daleko mu do światowego

Choć bardzo daleko mu do światowego, polski rynek sztuki rozwija się dynamicznie. Szacuje się, że rocznie na obrazy, grafiki, rzeźby wydaje się w Polsce od 300 do 350 milionów złotych. »

Czwartek [21.08.2014, 10:35] Brytyjscy dżihadyści

Zabójca amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya prawdopodobnie jest Brytyjczykiem. To zaniepokoiło władze w Londynie. Minister spraw zagranicznych Philip Hammond powiedział, że jego rząd jest świadomy "znacznej liczby" brytyjskich obywateli zaangażowanych w operacje ekstremistów za granicą. »

Środa [20.08.2014, 18:05] Moskwa nie wytrzymała bez łososia i ziemniaków

Rosyjski rząd skreślił niektóre pozycje z listy zachodnich towarów, objętych rosyjskim embargiem. »

Czwartek [14.08.2014, 18:32] Ugoda lekarza z NFZ rozliczana po wypłacie

Medyk-przedsiębiorca, któremu w wyniku negocjacji NFZ zapłaci za nadwykonania, nie musi korygować faktur za miesiące, których one dotyczą. »

Kategoria tematyczna: Prawo

« Poprzedni wątek | Następny wątek »
gość Wątek założony przez: gość 22.06.10, 08:05
Tagi: rachunki zgłoś

Jak długo trzymać rachunki? np. za gaz, telefon itp.

Prosze o poradę jak długo mam trzymać rachunki, dowody spłaty kredytów itd.? Wiem tylko, że PITy należy aż 5 lat, a inne rzeczy?

Najlepsza wypowiedź:

archiwista
22.06.10, 21:51
100%  0%
(11 - 0)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Dowody księgowe trzyma się 5 lat, w szóstym roku można wyrzucić, dowody do ZUS - u trzyma się 10 lat. Jeśli masz sprawy w sądzie to po 10 latach od zakończenia sprawy możesz sobie wybrakować. Żaden sąd ani urząd nie może żądać dokumentów księgowych starszych niż 5 lat.
Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych

Pozostałe wypowiedzi

Gość
[24.06.10, 11:29]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
po upływie okresu przedawnienia, czyli w przypadku rachunków telefonicznych, za gaz, prad itd. po 3 latach. potem, jesli wytoczą Ci sprawę w sądzie, to podniesiesz zarzut przedawnienia, a wówczas ich powództwo zostanie oddalone
Gość
[24.06.10, 11:51]
0%  100%
(0 - 1)
Gość
Moja Szefowa wzieła pożyczkę w "Żaglu" , spłaciła ją przed 2000r. Po 10 latach przysłali jej, że ostatnia rata nie zapłacona - ale im się nie udało bo trzyma potwierdzenie wpłat dalej. Zkoleji Kuzynek pracuje w tym że "Żaglu" i sam odradza by nie brać tam nic, bo chciałem...
Archiwista2
[24.06.10, 12:55]
0%  0%
(0 - 0)
Archiwista2
Zgadzam się w pełni z kolegą po fachu. Żadna instytucja nie ma prawa żądać rachunków starszych niż 5 lat
Lucjan
[24.06.10, 14:20]
0%  0%
(0 - 0)
Lucjan
Wszystkie świadczenia okresowe ( a takimi są opłaty za prąd, gaz, telefon) przedawniają się po upływie 3 lat, chyba że termin przerywa się o czynnośc procesową. Art. 118 K.C. Windykowac można tylko z wyrokiem sądowym.
Gość
[24.06.10, 14:51]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] Gość [/autor] ja place przez internet i mam wszystko na serwerze a rachunki co przychodza to rozpalam nimi w piecu!pozdrawiam [/cytat]

Niech Ci tylko serwer padnie - co nie jest tanie mało prawdopodobne - to zycze powodzenia pewniaku :)
W piecu.....hehe
facet7
[24.06.10, 16:56]
0%  0%
(0 - 0)
facet7
Tego typu opłaty, systematyczne, comiesięczne przedawniają się z upływem 3 lat, odsetki od nich także - jeśli zadłużenie nie było podane do sądu = wyroki sądu po 10.
Moim zdaniem dobrym sposobem (i tańszym) jest zlecenie stałe na Twoim rachunku bankowym - na dokonywanie przez nich opłat w formie przelewu bezgotówkowego. Co miesiąc wykaz dostajesz na wydruku, a po za tym oni tego typu dokumenty dłuuuuugo archiwizują.
Gość
[24.06.10, 17:07]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
W jakim kraju żyjemy?
Gość
[24.06.10, 19:13]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] Gość [/autor] W jakim kraju żyjemy? [/cytat]

w gównianym
Gość
[25.06.10, 09:02]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
POPIERAM! W tym bardzo chorym kraju wszystko jest możliwe . Radzę trzymać !!!!
Sa instytucje , które oddzywaja sie po 10 latach i żądają kosmicznych odsetek ( banki)
Gość123
[25.06.10, 09:51]
0%  0%
(0 - 0)
Gość123
[cytat] [autor] Gość [/autor] ja place przez internet i mam wszystko na serwerze a rachunki co przychodza to rozpalam nimi w piecu!pozdrawiam [/cytat]
a jak padnie ci serwer?
najlepiej zapisywac na nosniku a nawet 2 / jestem posrednikiem finansowym i znam historie moich klientow / ja nie place w takich punktach bo mam internet to tak jak powiedziec ja nie jadam w takich restauracjach bo mam kure domowa / punkt punktowi nierowny tak jak restauracja restauracji / potwierdzenia w naszym kochanym kraju nalezy trzymac cale zycie mimo ustaw mimo przepisow nawet po 6 latach moga dojsc swego / chore niedopracowane albo nie wiazace przepisy prawne / urzad urzedowi nierowny panstwo w panstwie w jednym miescie interpretacja inna niz w drugim a sad i tak uzna na korzysc urzedu albo jakiegos molocha - przykre ale prawdziwe / na szczescie zdarzaja sie przypadki normalne ale to margines gdzie ludzie wygrywaja
Gość
[25.06.10, 10:42]
0%  100%
(0 - 1)
Gość
do mnie przyszło po sześciu latach że mam zapłacić zaległy mandat z mpk który był zapłacony dawno a kwit wywaliłam znalazłam odpowiedni artykuł który mówi o tym że do 5 lat mają prawo się upominać i się odwalili więc 5lat wystarczy
Gość
[25.06.10, 11:48]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
proponuję robić przelewy elektroniczne, problem przechowywania rachunków znika a dostęp do potwierdzenia 24h i historia od początku prowadzenia rachunku
Gość
[25.06.10, 13:57]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Zgadzam się z Managerem,ponieważ,po 22latach przyszło do mnie wezwanie do zapłaty(windykacyjne)z naliczonymi wszelkiego rodzaju odsetkami.Serce mi zamarło z wrażenia.Ponieważ z natury jestem osobą chomikującą,miałam,niestety te nieszczęsne dowody wpłaty.Poprosiłam firmę o zadośćuczynienie,gdyż poczułam się obrażona,że miano mnie za dłużnika przez tyle lat....przysłano mi dwuzdaniową informację,abym sprawę uznała już...podkreślam ,już....za nieważną..wstyd i hańba...żadnego przepraszamy....
Gość
[25.06.10, 15:37]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
7 lat wszystkie rachunki trzeba trzymac. minimum 7 lat.
Gość
[25.06.10, 17:36]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
co do rachunkow przewaznie jest na nich napisane bierzace saldo albo poprzednie ejsli jest zaplacone to saldo =0 i taki rachunek nam wystarczy.
Gość
[25.06.10, 18:03]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
rachunki za telefon staconarny 12 miesiecy, tak odlegle mozna reklamowac-w odie strony...
Gość
[25.06.10, 18:44]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
nie wiem czemu sady z punktu nie oddalaja roszczen przedawnionych tylko trzeba skladac zarzut przedawnienia.kto nie zlozy musi placic to hanba naszego wymiaru sprawiedliwosci
Gość
[25.06.10, 19:34]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Wcale - od razu w*********ć, palić gnieśc. Syf, gardze..
Gość3
[25.06.10, 21:34]
0%  0%
(0 - 0)
Gość3
[cytat] [autor] Gość [/autor] nie wiem czemu sady z punktu nie oddalaja roszczen przedawnionych tylko trzeba skladac zarzut przedawnienia.kto nie zlozy musi placic to hanba naszego wymiaru sprawiedliwosci [/cytat]
Bo u nas są SĄDY, a nie wymiar sprawiedliwości. Ustawodawca swoje, a SĄD interpretacje swoją; czyli tworzy swoje prawo zależne od ich własnego "widzimisie". Byłem ławnikiem to wiem.
Gość
[25.06.10, 22:28]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] piekłopolskie [/autor] głosujcie na koszerne POa będzie coraz tragiczniej. [/cytat]
Wolę głosować na koszerny PiS. Przynajmniej wiem, że na jarmułki nie pójdzie a na budowę muru w Palestynie.

Dodaj wypowiedź

Zaloguj się! »
Pozostało 1500 znaków.
  • Przeglądaj

Możesz dodać kilka zdjęć naraz.
    Dozwolone są tylko pliki: JPG, PNG lub GIF.
    Maksymalny rozmiar przesłanego pliku to 20 MB.