Pokaż ze źródeł:
Piątek [02.12.2016, 20:35] Rating agencji S&P zaskoczył ekspertów

Tak jak w styczniu ocena ratingowa Agencji S&P była w nieuzasadniony sposób negatywna, tak piątkowa decyzja jest nadspodziewanie pozytywna - przyznają eksperci, z którymi rozmawiała PAP. »

Piątek [02.12.2016, 20:05] PGG wyda 900 mln zł na inwestycje

Do końca przyszłego roku Polska Grupa Górnicza (PGG) wyda na inwestycje ok. 900 mln zł; zarząd spółki wierzy, że w końcu 2017 r. może ona osiągnąć dodatni wynik - zadeklarował w piątek prezes Grupy Tomasz Rogala. »

Piątek [02.12.2016, 19:35] Bitcoin najdroższy od niemal trzech lat

Piątkowe notowania przyniosły znaczący wzrost wyceny bitcoina. Wirtualna waluta podrożała do ponad 777 USD, co jest najwyższą wartością od lutego 2014 r., kiedy to pojawiły się doniesienia o kradzieży milionów dolarów bitcoinowych klientów na platformie Mt. Gox. Była to swego czasu największa na świecie platforma handlowa cyber waluty. »

Piątek [15.04.2016, 17:42] AC zdecydowało o dywidendzie

Akcjonariusze giełdowego producenta modułów mechanicznych i elektronicznych do samochodowych instalacji gazowych zdecydowali o przeznaczeniu 24,2 mln zł na wypłatę dywidendy z zysku za ubiegły rok. »

Piątek [15.04.2016, 17:17] Niedźwiedzie w przewadze

W piątek WIG20 spadł o 0,6 proc. do 1939 pkt., choć w najgorszym momencie spadał do 1928 pkt. W drugiej części sesji niedźwiedzie zdobyły przewagę. Pomogły im w tym dane z amerykańskiej gospodarki i spadkowy początek sesji na Wall Street. »

Piątek [15.04.2016, 15:49] Grajewo docenione przez analityków

Według analityków TrigonDM walory producenta płyt meblowych mają potencjał wzrostowy. Dlatego w najnowszym raporcie rekomendują kupno akcji spółki wyceniając je na 45,9 zł. »

Piątek [02.12.2016, 19:42] 30 ułatwień dla przedsiębiorców. Oto najważniejsze zmiany

Sejm przyjął dzisiaj projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców, podało Ministerstwo Rozwoju. To pierwszy z ośmiu projektów składających się na tzw. pakiet 100 zmian dla firm.  »

Piątek [02.12.2016, 19:32] Rafalska o podwyżkach emerytur i rent: "Będą powszechne i odczuwalne"

Podwyżki emerytur i rent, które przegłosował w piątek Sejm, będą powszechne i odczuwalne, a pieniądze z systemów emerytalnych racjonalnie dzielone - przekonuje minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. »

Piątek [02.12.2016, 19:15] Oferta publiczna Arrinera. Znamy cenę emisyjną akcji

Środki pozyskane z emisji akcji mają być przeznaczone na dalszy rozwój działalności, w tym na rozpoczęcie produkcji samochodu wyścigowego klasy GT3. »

Piątek [02.12.2016, 20:50] Duda i Poroszenko krytykują decyzję KE ws. gazociągu OPAL

Polska i Ukraina zostały dotknięte decyzją KE ws. gazociągu OPAL, która umożliwia Gazpromowi zwiększenie przesyłu gazu do Europy, z pominięciem Ukrainy – głosi wspólne oświadczenie prezydentów Andrzeja Dudy i Petra Poroszenki przyjęte w piątek w Warszawie. »

Piątek [02.12.2016, 20:45] Oręziak: Wolny handel też ma swoją cenę. Ktoś musi za to zapłacić

Wolny handel też ma swoją cenę, ktoś musi za to zapłacić - mówiła prof. SGH Leokadia Oręziak w czasie piątkowej debaty w Warszawie o porozumieniach handlowych Unii Europejskiej z Kanadą (CETA) oraz USA (TTIP). »

Piątek [02.12.2016, 20:21] Armia iracka natrafiła w Mosulu na ważne dokumenty Państwa Islamskiego

Iraccy żołnierze odkryli w jednym z budynków w odbitej z rąk dżihadystów południowo-wschodniej dzielnicy Mosulu ważne dokumenty dotyczące źródeł finansowania Państwa Islamskiego (IS) - informuje ogłoszony w piątek komunikat dowództwa irackiego. »

Poniedziałek [16.05.2016, 22:00] Trójmiasto z zieloną falą

Nie przeszkadzać samochodom, dopieszczać pasażerów innych środków komunikacji – to priorytety samorządu. »

Niedziela [15.05.2016, 19:16] „Turandot": Lekko odświeżona bajka o miłości

„Turandot" w Łodzi to rzadki przypadek wielkiego widowiska, któremu sukces zapewnił dyrygent. »

Niedziela [15.05.2016, 06:00] KRS do szybkiego wygaszenia

Kiedy bałagan prawny dotknie wymiaru sprawiedliwości, to ten, będąc już dziś w zapaści, może się nie podnieść. A zapłacą za to obywatele. »

Kategoria tematyczna: Nieruchomości (domy, mieszkania, działki)

« Poprzedni wątek | Następny wątek »
KROPKA Wątek założony przez: KROPKA 02.01.11, 22:20 zgłoś

Jak zaoszczędzić na jedzniu? 800 zł na m-c?Mozliwe?

Jakie macie pomysły z zaoszczedzieniem kasy na jedzeniu, nie mówie tu o jedzeniu chleba z masłem, ale przyzwoicie i nie za drogo, czy 800 zł na miesiąc dla rodziny 2+1(2 latka) jest mozliwe? a może da sie mniej...?

 

Najlepsza wypowiedź:

Gość
03.01.11, 20:30
93%  7%
(14 - 1)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
W KAŻDEJ przeciętnej szynce zawartość mięsa to około 20-30%, w tych najtańszych jest to nawet poniżej 10%, w najdroższych sięga maks 50%. Czym są pozostałe procenty? Woda, sól a reszta... reszty wolelibyście nie wiedzieć :-) I wcale nie jest tak, ze kupując droższy towar dostajemy mniejszą zawartośćchemii, o nie! Czasami jest nawet odwrotnie! W Niemczech w ekskluzywnym sklepie z eko-zywnością widziałem kiedyś szynkę z 90% zawartością mięsa i bez konserwantów za jedyne... 16 euro za kilo (czyli koło 80 zł). Dalibyście tyle za kawałek mięsa z przyparawami???
Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych

Pozostałe wypowiedzi

Gość
[03.01.11, 09:09]
60%  40%
(15 - 10)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
zacznij wyznawawac zasade "je sie po to,by zyc a nie zyje sie po to ,zeby jesc"
Gość
[03.01.11, 11:00]
59%  41%
(26 - 18)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
dajcie sobie spokoj z biedronka... od stuleci istnieje przyslowie ze na jedzeniu nie zaoszczedzisz... i nie wzielo sie ono z niczego... jak nie dostarczysz swojemu organizmowi dobrych skladnikow to bedziesz wydawal znacznie grubsza kase na lekarzy... chcesz zaoszczedzic to kupuj naturalne produkty na targu bez konserwantow i chemii i tez bo bardzo niskich cenach... oszczedzac mozna na alkoholu, slodyczach i napojach gazowanych a nie tym czym zywisz sie codziennie. zastanow sie co robisz
KROPKA
[03.01.11, 11:06]
73%  27%
(11 - 4)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
KROPKA
Z ta biedronka to bywa róznie, mozna nie które rzeczy tam kupić ale nie wszytko , bo część rzeczy nie jest najlepszej jakości. Jak planuje obiady na cały tydzien to unikam jeżdzenia w tygodniu kilka razy do supermarketu bo sie zapomniało. Dzieki temu nie wydaje kasy na niepotrzebne rzeczy:)
Gość
[03.01.11, 13:15]
71%  29%
(12 - 5)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
Na jedzeniu mozna a nawet trzeba oszczedzac. Tylko nie na jego jakosci. Po prostu zrec mniej!
Gość
[03.01.11, 15:46]
52%  48%
(26 - 24)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
800 zł na rodzine 3 osobową to bardzo dużo. Ja z meżem spokojnie mieszczę się w kwocie 350-400zł na miesiąc i za te pieniądze kupujemy równiez środki czystości, papier toalet. itp. Jemy bardzo dużo tanich makaronów - w tesco mozna kupić makaron już za 70 groszy, do tego koncentrat pomidorowy (zlotówka!) i za 2zł dziennie masz juz obiad dla 2-3 osób. Śniadanie to 1-2 bułki, kawałek serka czy wędliny. Ponadto jest b. dużo produktów marki tesco i te kupujemy. Parówki drobiowe kg mozna kupić juz za 4zł, a spokojnie starczą na tydzień. Oczywiście gdybym mogła wydawałabym na jedzenie więcej. Nie stać nas na to przy zarobkach i spłatach kredytów. Można sie przyzwyczić, a jakość tych produktów nie jest najgorsza :) Powodzenia w oszczędzaniu!
Gość
[03.01.11, 17:14]
40%  60%
(12 - 18)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
[cytat] [autor] Gość [/autor] My wydajemy na 2 osoby bez dziecka 800. Z trudem starcza. Ztym, że kupujemy markową, drogą żywność, zwracając uwagę na skład produktu. Tak więc, jeżeli szynka, to za kg minimum 28-30 zeta, a nie 15, czy wręcz 10. Bo to wtedy nie jest szynka, tylko chemia. Tak więc wydając 800 na model 2+1 wydajesz moim zdaniem mało pieniędzy na żywność. [/cytat]

z ciekawosci, to skad wiecie, ze w tej drozszej nie ma chemii?
Gość
[03.01.11, 18:31]
47%  53%
(7 - 8)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
2+1 nie kupuję w Tesco ani w innych supermarketach mam koło domu dwa sklepy dobrze zaopatrzone [ale po chleb jeżdzę do piekarni 10 km dalej]. W sklepie wydaję co dzień minimum 60 zł,napoje makaron,ser,owoce i coś na obiad. Wędliny robimy sami ,szyneczka,polędwica i wędzimy. Kupiłam na allegro maszynkę do robienia szyneczki prasowanej wyszła pychotka. Do tych 60 zł trzeba dodać parę zlotych na mięso ale wiem co jem.
Gość
[03.01.11, 20:30]
93%  7%
(14 - 1)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
W KAŻDEJ przeciętnej szynce zawartość mięsa to około 20-30%, w tych najtańszych jest to nawet poniżej 10%, w najdroższych sięga maks 50%. Czym są pozostałe procenty? Woda, sól a reszta... reszty wolelibyście nie wiedzieć :-) I wcale nie jest tak, ze kupując droższy towar dostajemy mniejszą zawartośćchemii, o nie! Czasami jest nawet odwrotnie! W Niemczech w ekskluzywnym sklepie z eko-zywnością widziałem kiedyś szynkę z 90% zawartością mięsa i bez konserwantów za jedyne... 16 euro za kilo (czyli koło 80 zł). Dalibyście tyle za kawałek mięsa z przyparawami???
Gość
[03.01.11, 20:33]
50%  50%
(23 - 23)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
a u mnie w rodzinie wydajemy 800zl na 6 osob, i jakos tez najtanszych szynek nie kupujemy, bo jestesmy wybredni i byle czego nie ruszymy, szynki przecietnie w przedzialemod 30-40zl za kilo, codziennie w domu jest domowy obiad dwudaniowy, zupa + cos np nalesniki, placki lub jakies miesko z ziemniakami i surowka, otyle dobrze jest majac wieksza rodzine ze kupujac wieksze paczki ktore wychodza taniej niez mniejsze opakowania, to zawsze wszystko jest swierze bo schodzi to na bierzaco. Wiec moja rada aby zaoszczedzic, dorob sobie jeszcze pare dzieci to wyjdzie ci ze w nie wydasz przecietnie 270zl na osobe tylko 150, a i bedziesz duzo szczesliwsza bo bedzie wiecej pociech:)
KROPKA
[03.01.11, 21:50]
88%  13%
(7 - 1)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
KROPKA
Dobre z tymi dziecmi...amnie mówiono, żeim biedniej tym więcej dzieci..ciekawe jaka jest zależność?:)))))

dzieki Wam za rady, czekam na nastepne:)
Gość
[03.01.11, 23:08]
60%  40%
(3 - 2)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
raz kupilem na budowie w REALu parowki 6zl za kg. nawet muchy nie chcialy kolo tego latac...
bezrobotny
[03.01.11, 23:43]
100%  0%
(4 - 0)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
bezrobotny
New World Order chce abyśmy nic nie jedli bo ich celem jest sterowanie marionetkami polityków tak żeby bieda oraz umieralność powiększała swoje szeregi. Największe zyski notują ich firmy farmaceutyczne.
ELEM
[04.01.11, 00:38]
82%  18%
(77 - 17)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
ELEM
Jedzenie nie musi być drogie - ważne żeby było urozmaicone.

1) Na pewno można zaoszczędzić na rozmaitych "dodatkach" typu napoje, przekąski itp. - tańsza i zdrowsza będzie zwykła woda, ew. herbaty

2) Tanio wychodzi ryż - 1 kg to wyżerka na długo, a cena znośna

3) Z mięsa stosunkowo tani jest drób, a zwłaszcza podroby. Stosunkowo tanio wychodzą jajka - przy tym dostarczają bardzo wiele niezbędnych składników

4) Jeśli znajdziesz tani dostęp do mąki możesz rozważyć pieczenie własnego chleba - to tylko sól, mąka i woda - chleb na zakwasie wolno czerstwieje (można zamrozić) w dobrym piekarniku upieczesz nawet 4 bochenki na raz - może wyjść taniej (a na pewno zdrowiej) niż taki ze sklepu

5) Ze studenckich czasów - nie ma to jak marmolada na czerstwym chlebie. Da sie rozsmarować baaaaaardzo cienko, a ponieważ jest słodka, nie trzeba już słodzić herbaty ;-)

Powodzenia !!!
Gość
[04.01.11, 01:34]
0%  100%
(0 - 1)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
gównem też się najesz, ale co z tego? dzieciak będzie miał anemię i nic więcej ;)
Gość
[04.01.11, 01:42]
100%  0%
(2 - 0)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
Ja polecam sie orietowac co jest taniego na rynk np kurczki w calosci i jego czesci np udka ,gorsze jedzenie nie oznacze zawsze mniejsze jakosci odrzywczej pozatym jeszcze sa promocje i mozna oczywicie cos samemu zrobic a nie kupowac gotowego.
Gość
[04.01.11, 06:47]
100%  0%
(4 - 0)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
800 zł na trzy osoby miesięcznie to nie jest wcale tak mało...Parówki za 4 zł?Ohyda,już lepiej wcale nie jeść,a tym bardziej dziecku nie dawać(pies by się pewnie tego nie czepił).Dorośli jeszcze jakoś tam mogą na jedzeniu zaoszczędzić,ale na dziecku to nie bardzo się da,ale jak ktoś pisał duża oszczędność może być na słodyczach,napojach gazowanych i innych tego typu rzeczach.No i kupować z rozwagą,bo nieraz widzę jak się jedzenie wyrzuca,bo się go kupiło za dużo...
HANS
[04.01.11, 07:54]
80%  20%
(4 - 1)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
HANS
jeśc kasze ziemniaki kefiry prawie wszystkie składniki potrzebne do życia. nie jesc slodyczu sosow itp. pic tylko wode mineralna a nie soki. proste jak konstrukcja przysłowiowego cepa;)
Gość
[04.01.11, 08:21]
0%  100%
(0 - 2)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
PRZESTAĆ JEŚĆ !!
Ulcia
[04.01.11, 08:37]
64%  36%
(7 - 4)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Ulcia
Hmm, moim zdaniem cięzko jest oszczędzać na jedzeniu. Kiedyś wydawałam na 2 osoby około 600zł. Zmieniło się to kiedy partner poprosił o pomoc w odchudzaniu i zainteresowaliśmy się dietetyką i żywnością jako taką oraz jej produkcją. Kiedy zdaliśmy sobie sprawę z tego jaki syf jemy - niestety najtańsze produkty poszły w zapomnienie. Jemy bardzo mało produktów mączystych i przetworzonych. Ryż, kasze - od święta. Makarony, chleb oraz biały ser (z mleka od krowy) robimy w domu. Wędliny od 50zł w górę lub zamawiamy przez koleżankę od gospodarza ze wsi, ale generalnie wędlin mało, bo i chleba 1 bochenek na tydzień. Szczególną uwagę przykładamy do nabiału. Do tej pory nie wierzę jakim cudem w maślance lub jogurcie naturalnym może być kilka razy więcej węglowodanów niż białka ?? Jemy głównie mięso (czerwone, białe), łososia, bardzo dużo warzyw kupowanych na placu. Owoce od czasu do czasu jak nas najdzie. Minusem braku zapychaczy (kasza, makarony, mało ziemniaków) jest to że musimy zjeść więcej mięsa i warzyw, a te niestety kosztują. Niemal zawsze do obiadu jest lampka wina. Na 2 głowy wydajemy minimum 800zł, a najczęściej miesięczny koszt oscyluje w okolicach 1000zł. Plusy? Partner pomalutku chudnie, ale choć nadal ma ok 30 kg nadwagi ostatnie wyniki badań krwi, cholesterolu i tarczycy miał - jak to lekarka określiła: 'jak młody bóg" :) Podsumowując... wolę wydać pieniądze na dobre i wartościowe jedzenie, niż martwić się o zdrowie swoje i partnera.
Gość
[04.01.11, 09:11]
67%  33%
(2 - 1)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
najprościej pozbyć się kompletnie cukru i słodyczy z wydatków na jedzenie
chipsom itp. przekąskom też dziękujemy na rzecz np. jogurtu naturalnego
jest taniej, zdrowiej i przyjemniej :)

Dodaj wypowiedź

Zaloguj się! »
Pozostało 1500 znaków.
  • Przeglądaj

    Możesz dodać kilka zdjęć naraz.
    Dozwolone są tylko pliki: JPG, PNG lub GIF.
    Maksymalny rozmiar przesłanego pliku to 20 MB.