Pokaż ze źródeł:
Sobota [23.08.2014, 10:48] Mimo niskich cen ropy inwestorzy obawiają się o przyszłe dostawy

Mimo że ceny ropy naftowej są bardzo niskie - w przypadku Brent spadły do ok. 100 USD za baryłkę - inwestorzy obawiają się, że w przyszłości pojawią się problemy z dostawami surowca - pisze "Financial Times". Część ekspertów uważa jednak, że ropy nie zabraknie. »

Sobota [23.08.2014, 10:32] Akcje spadają, górnicy tracą

Problemy Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbijają się na cenach akcji, które drastycznie spadają – informuje "Dziennik Zachodni". »

Sobota [23.08.2014, 10:25] Tygodniowy przegląd wiadomości z sektora TMT

Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 18 - 22 sierpnia. »

Sobota [23.08.2014, 10:53] Ile możesz zarobić na żaku

Studenci to jedni z lepszych klientów osób zarabiających na wynajmie mieszkań. Pozwalają zyskać nawet 10 proc. brutto rocznie. Ale nie w stolicy. »

Sobota [23.08.2014, 10:00] W oczekiwaniu na stopy

Miniony tydzień można uznać za dość spokojny na tle poprzednich sierpniowych tygodni. Choć złoty zdołał odreagować część ostatniej deprecjacji, to pozostaje relatywnie słaby na tle ostatnich miesięcy. »

Sobota [23.08.2014, 09:41] MSP pozytywnie ocenia inwestycje Lotosu

Wiceminister skarbu Rafał Baniak mówi, że MSP jest pozytywnie nastawione do zapowiadanych inwestycji i emisji akcji przez Grupę Lotos. Zaznacza jednak, że ostateczna decyzja wymaga dalszych analiz. Priorytetem dla resortu skarbu jest budowa wartości spółek. »

Środa [31.12.2014, 16:10] Bezpośrednia likwidacja szkód będzie testem dla branży ubezpieczeniowej

Zasady współpracy przy wdrażaniu bezpośredniej likwidacji szkód muszą być identyczne dla wszystkich, Franz Fuchs, prezes VIG Polska. »

Środa [31.12.2014, 16:08] Nie będzie jednej sieci LTE dla wszystkich operatorów

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił ostateczne warunki aukcji częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz. Cena pasma pod LTE zaczyna się od 1,6 mld zł. »

Środa [31.12.2014, 16:07] Bankructwa dużych firm są rzadsze niż przed rokiem

Liczba bankructw rośnie wolniej niż przed rokiem, ale nasilają się problemy firm średniej wielkości. »

Sobota [23.08.2014, 13:00] Paczkowski: Pakt Ribbentrop-Mołotow to był IV rozbiór Polski

Pakt Ribbentrop-Mołotow można śmiało nazwać czwartym rozbiorem Polski. W taki sposób podpisany 75 lat temu niemiecko - sowiecki układ ocenia profesor Andrzej Paczkowski. »

Sobota [23.08.2014, 12:55] Walki na Ukrainie trwają: W Doniecku zginęło trzech cywilów

W Doniecku w wyniku ostrzału zginęło rano trzech cywilów - podają samozwańcze władze miasta. Doniesienia o eksplozjach i ofiarach potwierdzają też dziennikarze obecni w Doniecku. »

Sobota [23.08.2014, 12:50] Kierowcy mają powody do zadowolenia - ceny paliw w dalszym ciągu spadają

Kierowcy mają powody do zadowolenia - ceny benzyny i oleju napędowego w dalszym ciągu spadają. Tylko autogaz nieznacznie podrożał. Ceny paliw są stabilne od początku roku, choć zdarzały się pewne wahania. »

Czwartek [21.08.2014, 10:35] Brytyjscy dżihadyści

Zabójca amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya prawdopodobnie jest Brytyjczykiem. To zaniepokoiło władze w Londynie. Minister spraw zagranicznych Philip Hammond powiedział, że jego rząd jest świadomy "znacznej liczby" brytyjskich obywateli zaangażowanych w operacje ekstremistów za granicą. »

Środa [20.08.2014, 18:05] Moskwa nie wytrzymała bez łososia i ziemniaków

Rosyjski rząd skreślił niektóre pozycje z listy zachodnich towarów, objętych rosyjskim embargiem. »

Czwartek [14.08.2014, 18:32] Ugoda lekarza z NFZ rozliczana po wypłacie

Medyk-przedsiębiorca, któremu w wyniku negocjacji NFZ zapłaci za nadwykonania, nie musi korygować faktur za miesiące, których one dotyczą. »

Kategoria tematyczna: Prawo

« Poprzedni wątek | Następny wątek »
gość Wątek założony przez: gość 08.02.12, 15:46
Tagi: kara-rower zgłoś

Jazda rowerem po piwie-sankcje??

Witam. Proszę o poradę w meczącej mnie sprawie. Podczas kontroli alkomatem przy jeździe rowerem miałem około 0,35 mg/l alkoholu. Za takie niby przestępstwo jestem ciągany przez prokuratora pismami na jakieś badania psychiatryczno-psychologiczne,itd. Dobrowolnie poddałem się karze,złożyłem wniosek, prośbę o odpracowanie-brak dochodów. Jakie mogą być konsekwencje, czy wpis do rejestru skazanych nie daj Boże, zabranie prawa jazdy? Głupi błąd ,a tyle problemów. Rowerzystę najłatwiej złapać,a naćpani i pijani wozami ganiają! Policja w małym grajdole ich nie rusza. Proszę o poradę. Dziękuje .

Gość
[08.02.12, 17:24]
50%  50%
(1 - 1)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
Nie pić jak się kieruje pojazdem. Jeżeli już ktoś nie potrafi jechać bez setki to trzeba się wcześniej postarać o miejsce na liście i zostać posłem, senatorem. Dobra jest też koloratka. Po wyczynie pewnego biskupa w Bieszczadach nie jeden policjant ma pietra jak widzi koloratkę.
Gość
[08.02.12, 17:28]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Popełniłeś "bardzo ciężkie przestępstwo" musisz liczyć się z karą.
Na przyszłość będziesz wiedział, że w tym kraju można wszystko tylko złapać się nie.
Gość
[08.02.12, 21:07]
50%  50%
(1 - 1)
Gość
Jeżeli miałeś 0,35 mg/l czyli 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu najprawdopodobniej dostaniesz "zawiasy" poza tym lepiej stawiaj się na wszystkie wezwania itp. nastepnie w przypadku popełnienia nastepnego "przestępstwa" w okresie zawieszonego wyroku czeka cię najprawdopodobniej "odsiadka"
W Polskim kodeksie karnym jazda na rowerze pod wpływem alkoholu jest przestępstwem i tak :
Art. 178a stanowi:
1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2
§ 2. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
a jeszcze prawko do odebrania ( o ile masz)
Gość
[08.02.12, 22:44]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Dziękuję bardzo za obszerne wyjaśnienie, nieco mnie uspokoiło, za bezmyślność i alkohol płaci się-dość już tych cholernych piw na stresy! ...czyli te zawiasy nie będą figurowały chyba w rejestrze skazanych (problemy potem ze znalezieniem pracy).
Mam prawo jazdy kat. ABCT...to najbardziej mnie przeraża,narzędzie pracy jedyne. Czy za rowerek feralny, tak w sumie niewielka ilość alkoholu zabiorą ...na jak długo??
Dzięki jeszcze raz za poradę, pomoc.
Gość
[08.02.12, 23:49]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
WDEPNĄŁEŚ W G..... no cóż stało się...
A więc, czego się możesz spodziewać...
1, Zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, czyli zatrzymanie prawa jazdy na rok, może na pół roku...
2, Dobrowolnie poddałeś się karze, więc zapłacisz hurtową cenę kosztów sądowych - 284 zł. Gdyby nie to, miałbyś normalną sprawę z twoim udziałem, kara ta sama a koszty ok.1500-2000 zł.
3, Wpłata ok. 300-500 zł na Fundację Św. Krzysztofa Pomocy Dzieciom Poszkodowanym w Wypadkach Samochodowych.
4, Kara grzywny w liczbie (często) 75 stawek dziennych z określoną wysokością jednej stawki dziennej na kwotę 20 zł. Czyli 75 x 20 = 1500 zł.
5, Wykonanie badań lekarskich i psychologicznych - znowu kasa.
6, Kłopotów od cholery ...
7, Wstyd w rodzinie i wśród znajomych ...
8, Mocne postanowienie poprawy !!!
W Rejestrze Skazanych za to nie będziesz, bo za ten WYSTĘPEK będziesz uKARANY, a nie skazany, a to diametralna różnica !!!
Bez prawa jazdy radzę nie jeździć, bo wtedy kary będą "troche" większe, a o alkoholu to już nawet nie wspominam...!!!
Wiem co czujesz... ale jak mówią ..."Cierp ciało jak ci się chciało !!!".
Serdecznie pozdrawiam !!!
Gość
[09.02.12, 06:50]
50%  50%
(1 - 1)
Gość
Dobrze, że prócz jazdy na rowerze nie sikałeś pod krzaczkiem, bo wtedy już naruszył byś też wiele innych przepisów i do pierdla, przecież funkcjonariusze więzienni muszą mieć pracę a ty masz puszki po nich zbierać.
Gość
[09.02.12, 09:44]
0%  100%
(0 - 1)
Gość
Mogą ci zostawić kat BCT. Ponadto zatrzymanie może być na okres czasu poniżej 1 roku. Wtedy nie zdaje sie egzaminu.
Gość
[09.02.12, 13:04]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] Gość [/autor] Mogą ci zostawić kat BCT. Ponadto zatrzymanie może być na okres czasu poniżej 1 roku. Wtedy nie zdaje sie egzaminu. [/cytat]

Gościu, nie kombinuj. Powyżej w punktach od 1 do 5 wyraźnie napisałem czym winowajca zostanie ukarany. Kara jest obligatoryjna (z małymi widełkami finansowymi), więc za jazdę pod wpływem alkoholu dostanie niestety wszystko to co w punktach od 1 do 5 opisałem. Nie mam tylko pewności co do punktu 4, czy karę grzywny - finansową, jako bezrobotny czy może odpracować...
Co do prawa jazdy - tak jak napisałem w punkcie 1, czyli zakaz prowadzenia WSZELKICH pojazdów mechanicznych, a więc ZATRZYMANIE prawa jazdy DO roku, a nie ODEBRANIE prawa jazdy POWYŻEJ roku. Okres zatrzymania prawa jazdy sąd zalicza od dnia "wpadki", a odbiera się zaraz po orzeczonym okresie zatrzymania. Natomiast po odebraniu prawa jazdy, trzeba zrobić kurs od nowa jak nowicjusz .....
Gośćemeryt
[09.02.12, 17:39]
0%  100%
(0 - 1)
Gośćemeryt
Kary na kierowców rosną lawinowo w naszym państwie ,skutki tych kar odczuwają doskonale GMINNE budżety, a na polskich drogach ginie około 5ooo. tys. osób rocznie, z tendencją WZROSTOWA, coś tu nie gra.!
Gość
[09.02.12, 21:22]
0%  100%
(0 - 1)
Gość
Z promilami musisz jechac rowerem! Przeciez po pijaku niemoralne jest prowadzenie roweru!
Gość
[10.02.12, 08:44]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Sąd nie musi orzekać zakazu prowadzenia pojazdów, jeśli popełnił Pan przestępstwo rowerem. Może orzec za to zakaz prowadzenia rowerów.
Proszę w rozmowie z prokuratorem użyć tych argumentów co tutaj. Na przykład twierdzić, że prawo jazdy jest panu niezbędne do wykonywania pracy.
Dobrowolne poddanie się karze to dobre wyjście z sytuacji. Kara teoretycznie powinna być niższa, na pewno będą niższe koszty sądowe.
Co grozi zostało już napisane.
Niestety dobrowolne poddanie się karze podlega wpisowi do KRK. Zatarcie skazania zależy od kary.
Gość
[10.02.12, 09:05]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] Gość [/autor] [cytat] [autor] Gość [/autor] Mogą ci zostawić kat BCT. Ponadto zatrzymanie może być na okres czasu poniżej 1 roku. Wtedy nie zdaje sie egzaminu. [/cytat] Gościu, nie kombinuj. Powyżej w punktach od 1 do 5 wyraźnie napisałem czym winowajca zostanie ukarany. Kara jest obligatoryjna (z małymi widełkami finansowymi), więc za jazdę pod wpływem alkoholu dostanie niestety wszystko to co w punktach od 1 do 5 opisałem. Nie mam tylko pewności co do punktu 4, czy karę grzywny - finansową, jako bezrobotny czy może odpracować... Co do prawa jazdy - tak jak napisałem w punkcie 1, czyli zakaz prowadzenia WSZELKICH pojazdów mechanicznych, a więc ZATRZYMANIE prawa jazdy DO roku, a nie ODEBRANIE prawa jazdy POWYŻEJ roku. Okres zatrzymania prawa jazdy sąd zalicza od dnia "wpadki", a odbiera się zaraz po orzeczonym okresie zatrzymania. Natomiast po odebraniu prawa jazdy, trzeba zrobić kurs od nowa jak nowicjusz ..... [/cytat]
Niczego nie kombinuje. Znam takie przypadki więc napisałem.
Gość
[12.02.12, 02:29]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
kurs od nowa musi zrobić???? Tutaj to chyba już przesadziłeś panie prawniku...i co po kursie...jazda egzaminacyjna, testy??? Paranoja jakaś!!!
Gość
[12.02.12, 02:31]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
kurs od nowa?? To już chyba przesada...i egzamin na końcu, testy?? Bez przesady.
Gość
[12.02.12, 14:42]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Następnym razem gdy będziesz miał chęć wypić piwo zrób to tak:
1.Przepij rower.
2.Wróć do domu taksówką.

Dodaj wypowiedź

Zaloguj się! »
Pozostało 1500 znaków.
  • Przeglądaj

Możesz dodać kilka zdjęć naraz.
    Dozwolone są tylko pliki: JPG, PNG lub GIF.
    Maksymalny rozmiar przesłanego pliku to 20 MB.