Pokaż ze źródeł:
Środa [30.07.2014, 16:46] Rosja: po sankcjach UE podwyżki cen energii nieuchronne

Sankcje sektorowe nałożone przez UE na Rosję w związku z jej rolą w kryzysie ukraińskim "nieuchronnie" doprowadzą do wyższych cen energii na europejskim rynku, oświadczyło w środę rosyjskie MSZ. Zarzuciło UE, że jej polityka jest dyktowana przez Waszyngton. »

Środa [30.07.2014, 16:33] USD/PLN najwyżej od 6 miesięcy, a EUR/USD najniżej od ponad 8 miesięcy

Mocne odbicie gospodarki USA w II kwartale br., stało się równie silnym wsparciem dla notowań dolara. Kurs USD/PLN wybił się powyżej 4,10 zł, testując poziomy nieoglądane od prawie pół roku. Kurs EUR/USD znalazł się natomiast na ponad 8. miesięcznym minimum. »

Środa [30.07.2014, 16:22] Zapaść ukraińskiej gospodarki pogłębia się

Urząd statystyczny ogłosił, że PKB Ukrainy spadł o 4,7 proc. w drugim kwartale w ujęciu rocznym, informuje Reuters na swojej stronie internetowej. »

Środa [30.07.2014, 14:59] Novita poprawia wyniki

Producent włóknin w czerwcu wyraźnie poprawił wyniki, chociaż w nieco mniejszym stopniu niż w maju. »

Środa [30.07.2014, 14:45] Jak przyciągnąć inwestorów na giełdę

Edukacja, większa reklama, zmiany podatkowe… – ludzie rynku podpowiadają co zrobić, aby Polacy rozpoczęli przygodę z giełdą. »

Środa [30.07.2014, 14:43] PKB USA wzrósł w II kwartale br. o 4 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk

Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w II kwartale 2014 roku o 4,0 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk - podał Departament Handlu USA w pierwszym wyliczeniu. »

Środa [31.12.2014, 16:10] Bezpośrednia likwidacja szkód będzie testem dla branży ubezpieczeniowej

Zasady współpracy przy wdrażaniu bezpośredniej likwidacji szkód muszą być identyczne dla wszystkich, Franz Fuchs, prezes VIG Polska. »

Środa [31.12.2014, 16:08] Nie będzie jednej sieci LTE dla wszystkich operatorów

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił ostateczne warunki aukcji częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz. Cena pasma pod LTE zaczyna się od 1,6 mld zł. »

Środa [31.12.2014, 16:07] Bankructwa dużych firm są rzadsze niż przed rokiem

Liczba bankructw rośnie wolniej niż przed rokiem, ale nasilają się problemy firm średniej wielkości. »

Środa [30.07.2014, 18:04] Prezydent zawetował ustawę likwidującą nadzór nad odrolnianiem najlepszych gruntów

Weto prezydenta wobec ustawy likwidującej nadzór nad odrolnianiem najlepszych gruntów. Prezydent Bronisław Komorowski skierował do ponownego rozpatrzenia przez Sejm nowelizację ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Likwidowała ona nadzór resortu rolnictwa nad odrolnianiem najbardziej żyznych gruntów o powierzchni do 5 tys. metrów kwadratowych. Jak czytamy w oświadczeniu, przyjęcie nowelizacji zagrażałoby ładowi przestrzennemu oraz mogłoby prowadzić do degradacji polskiego krajobrazu. »

Środa [30.07.2014, 18:00] Minister wstrzymuje powołania na notariuszy. Kandydaci tracą cierpliwość

Od 5 maja 2014 r. do 14 lipca 2014 r. minister sprawiedliwości wydał 118 decyzji o powołaniu na stanowisko notariusza. Wszystko wskazuje jednak na to, że przynajmniej do 15 października więcej takich decyzji nie wyda. Powód? Resort czeka na odpowiedź siedmioosobowego składu Naczelnego Sądu Administracyjnego, jak w procedurze powoływania na rejenta powinien traktować właściwą izbę notarialną. Nie jest bowiem oczywiste, czy w tej sprawie przysługują jej prawa strony. »

Środa [30.07.2014, 17:48] Sienkiewicz: To naturalne, że TK dostrzegł niedoskonałości prawa regulującego zbieranie informacji przez służby

- To naturalne, że Trybunał Konstytucyjny dostrzegł niedoskonałości polskiego prawa regulującego kwestie zbierania informacji przez służby i policję - mówi minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. W ten sposób szef resortu odniósł się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie dostępu służb specjalnych do bilingów obywateli i stosowania podsłuchów. Minister zaznaczył, że sprawa, którą zajmował się Trybunał jest trudna. »

Środa [30.07.2014, 12:45] Dorn chce się "przytulić" do Platformy?

- Na PiS stawiam krzyżyk, nastawiam się na ewentualną współpracę z obecnym obozem władzy - stwierdził Ludwik Dorn. »

Wtorek [29.07.2014, 22:56] Poroszenko prosi Łukaszenkę o pomoc w spotkaniu grupy kontaktowej

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zwrócił się do prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu w Mińsku spotkania trójstronnej grupy kontaktowej ws. uregulowania sytuacji w Donbasie - poinformował we wtorek Interfax-Ukraina. »

Niedziela [27.07.2014, 14:33] Podróż po XIX-wiecznym Gdańsku

W Gdańsku trwa trzydniowy IV Światowy Zjazd Gdańszczan. Z tej okazji w Zielonej Bramie otwarto wystawę „Gdański i okolice 1793-1914. Miasto – Ludzie – Wydarzenia w rysunku i grafice". »

Kategoria tematyczna: Pozostałe

« Poprzedni wątek | Następny wątek »
gość Wątek założony przez: gość 28.09.10, 19:50 zgłoś

Kupił na allegro a nie płaci zero kontaktu co robić

Sprzedałam na allegro osoba wylicytowała, ale czekam na wpłatę. nie ma z tą osobą kontaktu. Co mam robić.

Najlepsza wypowiedź:

Gość
30.09.10, 12:25
100%  0%
(3 - 0)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Wystawiłam przedmiot od 1 zł,poszedł za tą złotówkę. Zapłaciłam za allegro + koperta za 2 zł ,na pocztę musiałam jechać, stałam w kolejce pół godziny. Moja druga połowa pękała ze śmiechu.
Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych

Pozostałe wypowiedzi

Gość
[29.09.10, 15:13]
92%  8%
(55 - 5)
Gość
Jeżeli kontaktu nie ma przez ponad tydzień. To należy zwrócić się do allegro o zwrot prowizji sprzedaży nieuczciwego kontrahenta i wystawić negatywa ;).
Gość
[29.09.10, 17:24]
36%  64%
(4 - 7)
Gość
[cytat] [autor] Gość [/autor] Jeżeli kontaktu nie ma przez ponad tydzień. To należy zwrócić się do allegro o zwrot prowizji sprzedaży nieuczciwego kontrahenta i wystawić negatywa ;). [/cytat] Dzięki jestem początkująca ,jak to się robi,a jak mi on póżniej wystawi negatywa a może jest chory ale juz mija drugi tydzień.
Gość
[29.09.10, 17:43]
75%  25%
(6 - 2)
Gość
To zależy jak długo czekasz na tą wpłatę.Martwic sie można pot tygodniu bo jeśli czekasz pare dni może to oznaczać że ten ktoś na przykład zachorował i chwilowo ma na głowie inne rzeczy
...
http://skocz.pl/fajnerzeczy
Gość
[29.09.10, 18:46]
78%  22%
(7 - 2)
Gość
Dwa tygodnie czekam. teraz mu napisałam że jeśli do soboty nie wpłaci zgłaszam na allegro i dostaje negatyw.
Gość
[29.09.10, 19:16]
82%  18%
(9 - 2)
Gość
Bywają żartownisie dlatego zgłaszasz się do Allegro o zwrot prowizji.Wpisujesz, że towaru nie sprzedałaś a za powód to, że "kupujący nie wywiązał się z warunków aukcji". Po tygodniu zwracają Ci prowizję a Ty wystawiasz przedmiot ponownie. Miałam taką sytuację tydzień temu, facet zlicytował i nie zapłacił myśląc, że mu osobiście dostarczę zakupione przedmioty do jego domu odległego o 300km dodam, że wartość jego zakupów z wysyłką oleconym priorytetem była 11zł. Warto mieć szczegółowy regulamin na stronie "O mnie" i wtedy nikt Ci nie może nic zarzucić a są osoby, które dla zabawy sobie licytują bo im się nudzi. Takich Allegro powinno zawieszać bez możliwości założenia nowego konta na podstawia IP.
Gość
[29.09.10, 19:28]
56%  44%
(5 - 4)
Gość
Ślicznie dziękuję ,to nie był zakup na dużą kwotę ale jeśli ktoś licytuje to powinien wiedzieć że to kupił. Ta osoba dużo nie kupowała ale na allegro jest od 5 lat i nie ma negatywów.
Gość
[30.09.10, 00:50]
75%  25%
(6 - 2)
Gość
a tak przy okazji klikniecie kup teraz lub wygranie aukcji to inaczej umowa kupna sprzedażny pomiędzy sprzedającym a kupującym.Jeśli chcesz to możesz wysłać przedmiot jeśli wiesz ze go nie sprzedasz dalej lub nie za te same pieniądze i potem możesz zgłosić do allegro o nieuiszczeniu opląty a potem domagać się sądownie odszkodowania,lub zrobić tak jak poprzednicy czyli zgłosić do allegro wystawić odpowiedni komentarz i tyle.
kura ;)
[30.09.10, 00:56]
50%  50%
(5 - 5)
kura ;)
Następnym razem załóż odnośnik "o Mnie" i tam konkretnie opisz warunki sprzedaży jakie ustalasz (np: jak długo czekasz na wpłatę od momentu zakończenia aukcji, koszty przesyłki, informację że brak wpłaty w określonym terminie i zero kontaktu przy tym= negatyw itp). W interesie kupującego jest zapoznanie się ze stronką "o mnie". Jeśli mu odpowiada licytuje, jeśli nie odpuszcza, A Ty masz czyste sumienie i w momencie kiedy nie wywiązuje się z warunków transakcji wystawiasz soczystego zasłużonego negatwa! W tym momencie, jeśli drogą @ lub telefoniczną poinformowałaś go i zagroziłaś negatywem- nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko wystąpienie o zwrot prowizji do Allegro, zminusowanie kupującego i wystawienie przedmiotu ponownie. Pozdrawiam :)
kura ;)
[30.09.10, 01:10]
0%  100%
(0 - 1)
kura ;)
Jeśli dostaniesz negatywa zwrotnego (wet za wet) masz opcję "odpowiedz". Tam możesz odnieść się do otrzymanego niesłusznie komentarza, lub krótko opisać nieuczciwego kontrahenta ku przestrodze, a innym Allegrowiczom rzucić światło na jego niestosowne zachowanie. Dokonanie zakupu, nawet przez przypadek jest prawną umową, wiążącą obydwie strony. Jeżeli faktycznie przedmiot został zakupiony przez pomyłkę (lub przez dziecko korzystające w tym czasie z komputera- bo i taką historię możesz usłyszeć) kupujący może prosić sprzedającego o wycofanie jego oferty, ale ten wcale nie musi się na to godzić= dobra wola :) To tak na przyszłość :)) Pozdrawiam.
Gość
[30.09.10, 01:56]
0%  100%
(0 - 2)
Gość
jak przykładowy katolik podzielić sie z bliżnim :)
Gość
[30.09.10, 06:40]
13%  88%
(1 - 7)
Gość
No patrz! Pewnie ktoś kupił, nie ma pieniedzy może go okradli a ta zamiast się podzielić z uboższymi to pyta się wszystkich na około jak tu komuś narobić koło d**py! Tfu! Brzzydze się Tobą!
Gość
[30.09.10, 06:42]
14%  86%
(1 - 6)
Gość
A może to ktoś kupił z tych zalanych miast i teraz stracił wszystko a Ty mu zyc zatruwasz jakims allegro;/ żałosne. no patologia zebra o 10groszy no
Gość
[30.09.10, 06:44]
25%  75%
(1 - 3)
Gość
ja nie wiem naprawde człowiek moze byc w szpitalu a jak przyjdzie do domu to zawału dostanie bo ta mu 10000000 tysiecy mejli wysłała...
Gość
[30.09.10, 08:12]
0%  100%
(0 - 1)
Gość
wjazd na chate
Gość
[30.09.10, 10:27]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
pewnie odda Ci negatywa ale jakie to ma znaczenie? zastanawia mnie po co ludzie kolekcjonują te komentarze, bawi was to czy co? po co piszecie do sprzedawców, że nie wystawili wam komentarze? czemu boicie się dawać negatywów? chore...
Gość
[30.09.10, 10:29]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
negatyw + zwrot prowizji . Taki delikwent może niezapłacić 3 razy - potem allegrosz zawiesz mu konto.

Prowizję od sprzedaży allegrosz zwróci ale za wystawienie przedmiotu Ty juz bulisz a allegrosz jest do przodu o pare złotych, tak wiec im to na reke to nie beda tego tak szybko likwidować. pozdro kumatym
Janek
[30.09.10, 11:52]
0%  0%
(0 - 0)
Janek
Wszystekie odpowiedzi są ciekawe, a co ma powiedzieć np. kupujęcy gdy kupi działkę budowlaną w Warszawie za 1000 zł a nie za 1000000 zł? bo sprzedający się pomylił. Były juz różne wyroki sądowe.
Alledro dba o swoje prowizje, potrafi dziennie przesłac 5 meili strasząc wyłączeniem konta itp. Ja kupiłem kiedyś telefon za parę zł w drodze licytacji, sprzedający nie chciał sprzedać - bo za mało. Allegro udzieliło jednej konkretnej odpowiedzi w tej sprawie - oni nie są stroną :( ?????????????
Gość
[30.09.10, 12:25]
100%  0%
(3 - 0)
Gość
Wystawiłam przedmiot od 1 zł,poszedł za tą złotówkę. Zapłaciłam za allegro + koperta za 2 zł ,na pocztę musiałam jechać, stałam w kolejce pół godziny. Moja druga połowa pękała ze śmiechu.
Gość
[30.09.10, 12:28]
0%  100%
(0 - 1)
Gość
Aha dostałam pozytyw że bluzeczka śliczna .
Gość
[30.09.10, 12:31]
86%  14%
(6 - 1)
Gość
idioci

Dodaj wypowiedź

Zaloguj się! »
Pozostało 1500 znaków.
  • Przeglądaj

Możesz dodać kilka zdjęć naraz.
    Dozwolone są tylko pliki: JPG, PNG lub GIF.
    Maksymalny rozmiar przesłanego pliku to 20 MB.