Pokaż ze źródeł:
Wtorek [09.02.2016, 17:57] Łatwo odrabiamy straty

Wczorajsze potężne spadki w Europie miały dziś dalszy ciąg. Główne indeksy europejskie z powodu banków spadły dziś ponad 2 proc. Jednak GPW na ich tle była wyraźnie mocniejsza. Już wczoraj było widać oznaki względnej siły, bo wobec ponad 3 proc. spadków na zachodzie WIG20 stracił zaledwie 1,2 proc. »

Wtorek [09.02.2016, 17:37] M. Szczurek nie otrzymał pozytywnej opinii Komisji Finansów Publicznych

Komisja Finansów Publicznych nie zaopiniowała pozytywnie kandydatury Mateusza Szczurka na członka Rady Polityki Pieniężnej. »

Wtorek [09.02.2016, 17:36] John Talbott: USA doprowadziły OPEC do bankructwa

Producenci amerykańscy i z innych krajów spoza OPEC pozbawili kartel pozycji monopolistycznej, uważa amerykański komentator finansowy John Talbott. »

Wtorek [09.02.2016, 17:33] KNF przypomina mBankowi

Komisja Nadzoru Finansowego wyjaśnia, że banki muszą spełniać zalecane wymogi kapitałowe zarówno na poziomie skonsolidowanym jak i jednostkowym. »

Wtorek [09.02.2016, 17:24] Europejska wyprzedaż

We wtorek na parkietach Starego Kontynentu ponownie gościła czerwień. Na tle pogrążonej w letargu Europy, Warszawa zaprezentowała się całkiem przyzwoicie. »

Wtorek [09.02.2016, 16:58] Dolar nie odbije przed Yellen?

Wprawdzie globalne indeksy próbowały dzisiaj łapać dołek, to jednak nastroje nadal pozostawały dość napięte. »

Wtorek [09.02.2016, 18:18] Jeszcze więcej wojsk USA w Europie. Waszyngton ujawnia nowe plany

Chodzi o decyzję z ubiegłego tygodnia o przeznaczeniu niemal 3,5 mld dol. z budżetu Pentagonu na inwestycje wojskowe w Europie Środkowo-Wschodniej. Wszystko w związku z zagrożeniem ze strony Rosji. »

Wtorek [09.02.2016, 17:24] Obwodnica Sanoka coraz bliżej. GDDKiA podpisała umowę [MAPA]

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę z konsorcjum Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung & Co. KG na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK28, podała GDDKiA. Wartość umowy to prawie 140 mln zł brutto.   »

Wtorek [09.02.2016, 17:15] Bezpłatne leki dla seniorów. Rząd przyjął projekt ustawy

Przygotowana przez ministerstwo zdrowia nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych zakłada, że wszystkie osoby, które ukończyły 75 lat otrzymają bezpłatnie leki, znajdujące się w odrębnym wykazie na liście refundacyjnej.  »

Wtorek [09.02.2016, 19:10] Ziobro o wizycie Komisji Weneckiej: To kolejny dowód na upolitycznienie prezesa TK

Ziobro relacjonował dziennikarzom w Sejmie swoją rozmowę z delegatami Komisji Weneckiej. Jak mówił, podczas rozmowy podkreślał, że poprzedni parlament "zawłaszczył Trybunał". "Jest to sprzeczne z tradycją Trybunałów Konstytucyjnych w całej Europie, które zawsze szanują pluralizm jako warunek swojego funkcjonowania" - zaznaczył minister sprawiedliwości. Jak powiedział, Prawo i Sprawiedliwość przywróciło równowagę "pozostawiając przy tym większość opozycji". »

Wtorek [09.02.2016, 18:59] KFP: Mateusz Szczurek nie otrzymał pozytywnej rekomendacji do RPP

"Kandydatura Mateusza Szczurka nie dostała pozytywnej rekomendacji komisji" - powiedział po głosowaniu na KFP przewodniczący komisji Andrzej Jaworski. Sejm ma do wybrania nowego członka RPP w miejsce Anny Zielińskiej-Głębockiej, której kadencja w RPP wygasa 9 lutego. »

Wtorek [09.02.2016, 18:00] Zasiłek macierzyński nie będzie niższy niż świadczenie rodzicielskie

Pani Sylwia w maju zostanie po raz drugi mamą. – Moje główne źródło dochodów to umowy o dzieło. Tak jest już od wielu lat. Ze względu na składki i ubezpieczenia jestem jednak zatrudniona na 1/8 etatu. Pieniądze są praktycznie żadne, ale w sumie to nie one były najważniejsze przy podjęciu decyzji o zatrudnieniu. Słyszałam, że teraz kobiety, które dotychczas nie były uprawnione do zasiłku, mogą dostać tysiąc złotych miesięcznie. Z tytułu pracy zasiłek nie przekracza 200 zł, zastanawiam się więc, co powinnam zrobić – rozwiązać umowę, a może kontynuować pracę – prosi o radę czytelniczka. »

Wtorek [09.02.2016, 11:43] "The Guardian" pisze o śpiącym ministrze PiS

Korespondent "The Guardian" w Warszawie opisuje historię ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, który w czasie nocnego głosowania nad budżetem w Sejmie zasnął w sejmowej palarni, o czym z mównicy informowała posłanka opozycji. »

Piątek [05.02.2016, 10:02] Rewolucja w "hipotekach"

Obniżkę marż na kredyty hipoteczne zapowiedział bank PKO BP. Jego udziały w rynku nowo sprzedanych "hipotek" już przekroczyły 26 proc. »

Piątek [05.02.2016, 06:50] Początek armii europejskiej?

Tysiące żołnierzy niemieckich i holenderskich będzie wspólnie ćwiczyć. Niewykluczone, że i wspólnie walczyć. »

Kategoria tematyczna: Praca i zarobki

« Poprzedni wątek | Następny wątek »
gość Wątek założony przez: gość 29.04.11, 10:58 zgłoś

Polska mentalność

U nas panuje jakaś dziwna mentalność, wynikająca chyba z kompleksów. Zauważyłam to na różnego rodzaju forach. Mianowicie: - jak ktoś zarabia więcej niż my to od razu zazdrość, zawiść, obelgi etc - jak ktoś zarabia mniej (i nawet sam pisze, że jest ze swojej pensji zadowolony), to też obrażanie, bo przecież trzeba się pochwalić jakim to jest się kozakiem, a inni to frajerzy. Ja się pytam: czy każdy nie może się w końcu zając swoim własnym życiem?! Może byłoby prościej?

Gość
[29.04.11, 15:04]
100%  0%
(4 - 0)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
Gość
Zgadzam się z tym w 100%,wystarczy posiedzieć kilka minut na forum i już sie ma otwarty scyzoryk w kieszeni.
Gość
[29.04.11, 19:43]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
jak zwykle żalicie się, stara was opuściła
Gość
[30.04.11, 20:27]
100%  0%
(1 - 0)
Gość
A gdy ktoś dorobił się milionów, to komentujący zaraz go uświadomią, że i tak umrze!
Gość
[01.05.11, 01:58]
100%  0%
(4 - 0)
Gość
Jest proste wytłumaczenie takiego stanu rzeczy polacy to ludzie z natury źli perfidni, pełni kompleksów.Kiedyś uważałem że polacy to serdeczny i otwarty
naród niestety czas zweryfikował moją opinie o tym skurwiałym i wrednym narodzie.polacy to zakłamani, zazdrosni mali ludzie z mentalnością ze średniowiecza.polak to fałszywy katolik chipokryta który udaje poborznego przypomina świetoszka z komedi Molliera, żeby nie przedłuzac polacy to
dwu licowe rasistowskie bydło które nienawidzi wszystkich i wszystkiego a najbardziej innych polaków.Ostrzegam wszystkich żeby nie zadawali się z polakami ci ludzie wbiją wam nóż w plecy jak tylko się odwrócicie
aax
[01.05.11, 10:21]
100%  0%
(1 - 0)
aax
[cytat] [autor] Gość [/autor] A gdy ktoś dorobił się milionów, to komentujący zaraz go uświadomią, że i tak umrze! [/cytat]
No właśnie i co z tego...
Wolę żyć jeden dzień jak łowca, niźli 100. lat jak zwierzyna...
aaxa
[01.05.11, 10:25]
0%  0%
(0 - 0)
aaxa
[cytat] [autor] Gość [/autor] Jest proste wytłumaczenie takiego stanu rzeczy polacy to ludzie z natury źli perfidni, pełni kompleksów.Kiedyś uważałem że polacy to serdeczny i otwarty naród niestety czas zweryfikował moją opinie o tym skurwiałym i wrednym narodzie.polacy to zakłamani, zazdrosni mali ludzie z mentalnością ze średniowiecza.polak to fałszywy katolik chipokryta który udaje poborznego przypomina świetoszka z komedi Molliera, żeby nie przedłuzac polacy to dwu licowe rasistowskie bydło które nienawidzi wszystkich i wszystkiego a najbardziej innych polaków.Ostrzegam wszystkich żeby nie zadawali się z polakami ci ludzie wbiją wam nóż w plecy jak tylko się odwrócicie [/cytat]

Wiesz co, masz rację.
Jednak nie generalizujmy, bo są ludzie grzeczni i mądrzy. Choć to zjawisko niebywale rzadkie...
Nawet jeżelibyśmy byli całkowicie zateizowanym społeczeństwem to problem 'takiej' mentalności wciąż by istniał. Bo trzeba do tego tylko czasu.
Dużo czasu...
Gość
[01.05.11, 10:36]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
[cytat] [autor] aaxa [/autor] [cytat] [autor] Gość [/autor] Jest proste wytłumaczenie takiego stanu rzeczy polacy to ludzie z natury źli perfidni, pełni kompleksów.Kiedyś uważałem że polacy to serdeczny i otwarty naród niestety czas zweryfikował moją opinie o tym skurwiałym i wrednym narodzie.polacy to zakłamani, zazdrosni mali ludzie z mentalnością ze średniowiecza.polak to fałszywy katolik chipokryta który udaje poborznego przypomina świetoszka z komedi Molliera, żeby nie przedłuzac polacy to dwu licowe rasistowskie bydło które nienawidzi wszystkich i wszystkiego a najbardziej innych polaków.Ostrzegam wszystkich żeby nie zadawali się z polakami ci ludzie wbiją wam nóż w plecy jak tylko się odwrócicie [/cytat] Wiesz co, masz rację. Jednak nie generalizujmy, bo są ludzie grzeczni i mądrzy. Choć to zjawisko niebywale rzadkie... Nawet jeżelibyśmy byli całkowicie zateizowanym społeczeństwem to problem 'takiej' mentalności wciąż by istniał. Bo trzeba do tego tylko czasu. Dużo czasu... [/cytat]
Grzeczni są bo nie mają z czym podskoczyć zwykłe szaraczki. Ja znam tych grzecznych i uczynnych niby porządnych ludzi. Jak się troche "wyżarli" to już udawali kogoś lepszego, zrobili się ważni, aroganccy, itp. POlaczki w większości na 90% tacy właśnie są.

Dodaj wypowiedź

Zaloguj się! »
Pozostało 1500 znaków.
  • Przeglądaj

Możesz dodać kilka zdjęć naraz.
    Dozwolone są tylko pliki: JPG, PNG lub GIF.
    Maksymalny rozmiar przesłanego pliku to 20 MB.