Pokaż ze źródeł:
Poniedziałek [03.08.2015, 14:43] GDDKiA powtórzy wybór oferty na odcinek S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) unieważniła wybór oferty konsorcjum Strabag Infrastruktura Południe i Strabag, wartej 436,84 mln zł brutto, na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S6 Ustronie Morskie - początek obwodnicy Koszalina i Sianowa, podała Dyrekcja. GDDKiA przeprowadzi wybór najkorzystniejszej oferty powtórnie. »

Poniedziałek [03.08.2015, 14:32] USA: dochody Amerykanów wzrosły mocniej od oczekiwań

Dochody Amerykanów wzrosły w czerwcu o 0,4 proc. miesiąc do miesiąca, a wydatki o 0,2 proc., poinformował Departament Pracy. »

Poniedziałek [03.08.2015, 14:19] Złoty wpatrzony w EUR/USD i dane z USA

Poniedziałek upływa pod znakiem ograniczonych wahań notowań złotego w relacji do głównych walut. »

Poniedziałek [03.08.2015, 14:34] Kolejny producent gier na giełdzie

Jujubee, katowicki producent gier wideo, zadebiutował na New Connect. To pierwszy od ponad trzech lat nowy deweloper gier, którego akcje trafią do obrotu na warszawskiej giełdzie. »

Poniedziałek [03.08.2015, 14:32] Asseco Poland z nową umową

Giełdowa firma - w konsorcjum z należącymi do grupy spółkami ZETO Bydgoszcz oraz Unizeto Technologies – podpisała z KRUS umowę na obsługę systemu informatycznego. Wartość projektu to ponad 92 mln zł brutto. »

Poniedziałek [03.08.2015, 13:40] Próby wyjścia na plus

Po porannych wahaniach bykom udało się wypracować lekką przewagę. Efektem jest zwyżka WIG20 powyżej piątkowego zamknięcia. Dobrze radzą sobie małe spółki. »

Czwartek [31.12.2015, 20:53] Ile dni pracy czeka nas w 2015 roku?

W 2015 roku będziemy musieli spędzić w pracy 252 dni – o 2 dni więcej niż w 2014 roku. Warto jednak pamiętać, że w poniższym zestawieniu nie uwzględniono płatnych urlopów przysługujących pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę.  »

Czwartek [31.12.2015, 20:50] Listonosze walczą o 3 mld zł rocznie. Pocztowy monopol chwieje się w posadach

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił we wtorek przetarg, w którym wyłoniony zostanie operator świadczący pocztowe usługi powszechne (w latach 2016–2025). Pod tym terminem kryje się utrzymanie odpowiednio rozbudowanej sieci placówek i dostarczanie paczek i listów przynajmniej pięć dni w tygodniu.  »

Czwartek [31.12.2015, 19:43] Belgia zaostrza przepisy drogowe

Zaostrzone przepisy drogowe w Belgii. Od nowego roku, czyli od jutra, surowiej karani będą piraci drogowi. Na celowniku będą także ci, którzy jeżdżą pod wpływem alkoholu. »

Poniedziałek [03.08.2015, 16:12] Komorowski: Zawsze będzie napięcie na linii administracja-pracodawcy-związki

"Dziękuję za wspólną zdolność do przekroczenia wszelkich barier, różnych, czasami wprost sprzecznych interesów. Czasami różnych pomysłów na własną rolę, na rolę innych. To wszystko owocuje tym, że dzisiaj mogę podpisać ustawę o Radzie Dialogu Społecznego. Jest to dla mnie niesłychanie ważny moment, bo naprawdę zawsze głęboko wierzyłem w dialog, w siłę tego dialogu, jeśli jest prowadzony z pozycji chęci doprowadzenia do sukcesu, a nie tylko chęci postawienia na swoim" - podkreślił Komorowski. »

Poniedziałek [03.08.2015, 16:05] Będą kadencje prezesów izb Sądu Najwyższego

Podpis pod ustawą uchwaloną przez Sejm 12 czerwca (Senat nie miał do niej poprawek) prezydent Komorowski złożył 31 lipca. Gdy nad projektem rozpoczynano prace legislacyjne, jak również w informacji Kancelarii Prezydenta o podpisaniu ustawy wskazano, że jej celem jest wprowadzenie zasady kadencyjności na stanowiskach Prezesów Sądu Najwyższego, kierujących pracą poszczególnych izb, aby przeciwdziałać "naturalnej tendencji do absolutyzacji posiadanej władzy" i utrudnić jej monopolizację. »

Poniedziałek [03.08.2015, 15:59] Rząd zaopiniuje projekt o nadzorze MSP nad Pocztą Polską

"Projekt ma służyć wejściu Poczty Polskiej na giełdę i zachowaniu 51 proc. udziałów w spółce przez Skarb Państwa" - powiedział PAP poseł PO Jacek Tomczak, który reprezentuje wnioskodawców w pracach nad projektem ustawy. Z wypowiedzi przedstawicieli rządu wynika, że wejście Poczty na giełdę zaplanowano na przyszły rok. »

Niedziela [02.08.2015, 15:50] Iran kupi dużo samolotów na Zachodzie

Dojdzie do tego, gdy Zachód zgodnie z niedawnym historycznym porozumieniem zniesie sankcje. Zarobią po równo Amerykanie i Europejczycy. »

Wtorek [28.07.2015, 22:20] Szczątki 35 osób na cmentarzu w Gdańsku

Szczątki 35 osób odnaleźli przez 8 dni prac na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku pracownicy IPN poszukujący pochówków ofiar komunizmu. Niektóre znalezione we wtorek szczątki noszą ślady po kulach, co sugeruje, że natrafiono na pochówki więźniów straconych w pobliskim areszcie »

Poniedziałek [27.07.2015, 16:27] Brytyjska polityka ma twarz kobiety

Jeszcze nigdy w brytyjskim parlamencie nie było tak wielu kobiet. Co więcej, po wyborach stanęły na czele 6 spośród 7 największych partii »

Kategoria tematyczna: Giełda (fundusze inwestycyjne, akcje, kontrakty)

« Poprzedni wątek | Następny wątek »
gość Wątek założony przez: gość 18.01.10, 17:10
Tagi: złoto zgłoś

W co zainwestować 10,000zł?

Widziałem już wątek dotyczący inwestycji 50,000zł ale nie na tym mi zależy. Chodzi o proste założenia kupna sprzedaży w momencie agresywnego spadku i odpowiednio przy wzroście. Nasunęły mi się 2 pomysły: 1. (artykuł: http://www.globtrex.com/Wiadom(...)ie+do+2000+USD) chodzi o inwestycję w złoto, prognozy są bardzo optymistyczne i zakładają olbrzymi wzrost w ciągu dekady.- długoterminowo (obecnie za stronie NBP (1oz - 2.997,73zł)) 2. zarobienie na Euro. prognozy na 2010 rok przewidują spadki ceny Euro do 3,40zł (artykuł: http://euro.bankier.pl/news/ar(...)cle_id=2070652) może warto poczekać do grudnia, i obkupić się w euro, jednak czy tak naprawdę zyski będą duże? Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycję :)

Najlepsza wypowiedź:

radek
19.01.10, 17:06
100%  0%
(4 - 0)
| LINK » | CYTUJ » | ZGŁOŚ »
[cytat] [autor] mysia [/autor] ja też mam troche kasy di zainwestowania i nie wiem gdzie bo jak narazie to w skarpecie trzymam a po co lepiej żeby sie mnozyły?? ostatni słyszałąm cos o noble co o tym sadzice? [/cytat]
ja mam codzienną lokatę w noblu - i z depozytów myślę, że to jeden z lepszych wyborów.
Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych

Pozostałe wypowiedzi

Gość
[18.01.10, 17:18]
50%  50%
(2 - 2)
Gość
W jeden walor pakuj max 2000 zł. 5-10 razem wszystkiego. Tyle na początek.
Gość
[18.01.10, 17:31]
67%  33%
(2 - 1)
Gość
To znaczy jak? proponujesz niskie kwoty na obie opcje? bo z tym złotem to raczej na dłużej
Gość
[18.01.10, 18:14]
75%  25%
(3 - 1)
Gość
ciekawy ten artykuł o złocie, może i warto powalczyć
FED
[18.01.10, 18:34]
50%  50%
(2 - 2)
FED
jak bym miał tyle kasy to bym zainwestował w laski
Gość
[18.01.10, 21:08]
75%  25%
(6 - 2)
Gość
fed
jak bym miał tyle kasy to bym zainwestował w laski

inwestycja w laski zaczyna się od inwestycji w samego siebie, pytanie: czy starczyło by tobie potem by zainwestować w laski?
Gość
[18.01.10, 21:36]
75%  25%
(3 - 1)
Gość
idz do burdelu - nie zapomisz tego do konca zycia
mysia
[19.01.10, 09:51]
80%  20%
(4 - 1)
mysia
ja też mam troche kasy di zainwestowania i nie wiem gdzie bo jak narazie to w skarpecie trzymam a po co lepiej żeby sie mnozyły?? ostatni słyszałąm cos o noble co o tym sadzice?
jimmi
[19.01.10, 13:30]
67%  33%
(2 - 1)
jimmi
Parkiet Challange 2010 !!!!
radek
[19.01.10, 17:06]
100%  0%
(4 - 0)
radek
[cytat] [autor] mysia [/autor] ja też mam troche kasy di zainwestowania i nie wiem gdzie bo jak narazie to w skarpecie trzymam a po co lepiej żeby sie mnozyły?? ostatni słyszałąm cos o noble co o tym sadzice? [/cytat]
ja mam codzienną lokatę w noblu - i z depozytów myślę, że to jeden z lepszych wyborów.
Gość
[19.01.10, 17:13]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
z taką kwotą zainwestuj w siebie to najlepsza inwestycja.
Gość
[19.01.10, 17:14]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
no ostatnio...
noble od dawna ma lokaty jedne z najlepszych
Gość
[19.01.10, 20:36]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
gruby
[19.01.10, 20:42]
0%  0%
(0 - 0)
gruby
faktycznie... lokata jest jednym z najlepszych rozwiazan...
zakladajac, ze inflacja wyniesie 3%, a podatek belki 19% to sami sobie odpowiedzcie na pytanie czy lokata ma jakikolwiek sens?
Gość
[19.01.10, 20:52]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Mysia, oprocz lokat godne polecania sa od nich fundusze. Noble funds ze wzgledu na sytuacje na gieldzie naprawde powinien dac zarobic w 2010roku
Gość
[20.01.10, 09:49]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
jeżeli piszesz o takich inwestycjach to się zastanów. Rynek dyktuje ceny. To co będzie tego nie przewidzi żaden analityk w tak długim czasie. Równie dobrze euro może wynieść 4,5zł. Jak masz tyle pieniędzy i jesteś dobrym inwestorem to zainteresuj się rynkami walutowymi. Co prawda tylko 5% wygrywa ale dobrze przygotowaniu są na plus zawsze. Sam gram od pół roku i mój kapitał wzrósł czterokrotnie
Gość
[20.01.10, 10:51]
0%  100%
(0 - 2)
Gość
[cytat] [autor] Gość [/autor] jeżeli piszesz o takich inwestycjach to się zastanów. Rynek dyktuje ceny. To co będzie tego nie przewidzi żaden analityk w tak długim czasie. Równie dobrze euro może wynieść 4,5zł. Jak masz tyle pieniędzy i jesteś dobrym inwestorem to zainteresuj się rynkami walutowymi. Co prawda tylko 5% wygrywa ale dobrze przygotowaniu są na plus zawsze. Sam gram od pół roku i mój kapitał wzrósł czterokrotnie [/cytat]
A z psychiatryka wychodzę już za pół roku:)
Gość
[21.01.10, 08:48]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
Z tym spadkiem euro to byłbym ostrożny.Po pierwsze jakoś tak dziwnie jest,że powszechne opinie się nie sprawdzają.Poza tym już dziś czytałem jakieś analizy,że złoty już minął szczyt i będzie teraz tylko tanieć.A tak naprawdę to są tylko wróżby.
Gość
[21.01.10, 12:04]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
gość: autor wątku
Zastanawiałem się nad lokatami, ale tak jak wspomniałem chyba nie można liczyć na spory zysk, no i pieniądze są niedostępne przez jakiś okres. 10.000 zł wcale to nie jest tak mało ale też i nie zawrotnie dużo. Dlatego mając na względzie to złoto, liczę na naprawdę spory zysk, można też próbować to euro w krótszej perspektywie ale nie wiem czy bym miał do tego głowę.
Gość
[21.01.10, 16:46]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
bierz złoto, czytałeś analizę nr 1 , a jak dobrze wiadomo to w czasach kryzysu złoto idzie znacząco do góry, na złocie nie da się stracić!
Gość
[22.01.10, 12:19]
0%  0%
(0 - 0)
Gość
gość: autor wątku
ale męczy mnie to euro, coraz częściej słyszę o osłabieniu złotówki w drugiej połowie roku. nie będzie bezpieczniej? to by była inwestycja roczna a nie na kilka lub nawet kilkanaście lat jak ze złotem

Dodaj wypowiedź

Zaloguj się! »
Pozostało 1500 znaków.
  • Przeglądaj

Możesz dodać kilka zdjęć naraz.
    Dozwolone są tylko pliki: JPG, PNG lub GIF.
    Maksymalny rozmiar przesłanego pliku to 20 MB.